Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ćwiczenia strażaków na zalewie Ruda


sliderW dniach 27-29 .07.2016 roku  na zbiorniku wodnym „RUDA” w powiecie mławskim przeprowadzono ćwiczenia taktyczno-bojowe JRG PSP Mława przy udziale Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Mławie.


Dodatkowo w dniu 29.07.2016r ćwiczenia prowadzono przy współudziale wytypowanych jednostek OSP z terenu powiatu mławskiego oraz plutonu ratowniczego „WICHURA”. Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności praktycznych  strażaków KP PSP oraz OSP w działaniach ratowniczych prowadzonych na zbiornikach wodnych, sprawdzenie sprawności posiadanego sprzętu i wyposażenia  z ratownictwa wodnego oraz obowiązujących przepisów prawnych. Doskonalenie działań  z jednostkami OSP oraz WOPR.

W założeniu do ćwiczeń przyjęto wykonanie praktyczne podstawowych czynności przez ratowników PSP i WOPR -u, w zakresie udzielania pomocy z lądu jak i z jednostki pływającej, w szczególności przy ratowaniu życia ludzkiego i mienia podczas organizacji działań na akwenach wodnych w oparciu o posiadany sprzęt do ratownictwa wodnego, kwalifikacje i przeszkolenie ratowników w tej dziedzinie. Poległy one na podjęciu tonącego na środek pływający, udzieleniu pomocy medycznej oraz przygotowaniu do transportu. Ponadto jednostki OSP prowadziła działania polegające na odnalezieniu osoby, która oddaliła się z miejsca, w którym nastąpiło tonięcie poszkodowanego (oddalając się w lesie dostaje napadu padaczki). Zdaniem jednostek OSP było przeszukanie pobliskiego lasu, odnalezienie osoby zaginionej, udzielenie jej pierwszej pomocy medycznej oraz przygotowanie do transportu. Część praktyczną poprzedziła część teoretyczna, którą poprowadzili funkcjonariusze KP PSP w siedzibie komendy.

źródło: bryg. Marek Augustynowicz rzecznik prasowy PSP Mława

DSC_0524 DSC_0515 DSC_0539 DSC_0512 DSC_0537 DSC_0526

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x