Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Na scenie Mławska Orkiestra Dęta i Karniewiacy


sliderLetnia impreza plenerowa pod nazwą Taneczne Smaki Mazowsza Bis – to propozycja Miejskiego Domu Kultury na spędzenie wczorajszego, niedzielnego popołudnia w parku.


Zanim jednak na scenie zatańczyli i zaśpiewali „Karniewiacy” licznemu gronu przybyłych słuchaczy zaprezentowała się Mławska Orkiestra Dęta pod batutą Mirosława Cieślaka. Orkiestra zagrała między innymi aranżacje niezapomnianych przebojów Beatlesów i Abby. Na zakończenie koncertu kapelmistrz zapraszał wszystkich chętnych do zasilenia składu orkiestry.

Potem scena należała już do Karniewiaków.  To dwupokoleniowy zespół działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Karniewie. Repertuar zespołu składa się z tańców ludowych takich jak: kontro, kujawiak, polka, fafur, oberek, walczyk, przeplatanych piosenkami ludowymi i biesiadnymi oraz humorystycznymi skeczami. Tańcem charakterystycznym dla tej formacji jest ,,Kontro” – taniec drobnej szlachty zaściankowej.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x