Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Patryk Fabisiak kandydat do Rady Miasta Jolanta Karpińska kandydatka do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Na scenie Mławska Orkiestra Dęta i Karniewiacy


sliderLetnia impreza plenerowa pod nazwą Taneczne Smaki Mazowsza Bis – to propozycja Miejskiego Domu Kultury na spędzenie wczorajszego, niedzielnego popołudnia w parku.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Zanim jednak na scenie zatańczyli i zaśpiewali „Karniewiacy” licznemu gronu przybyłych słuchaczy zaprezentowała się Mławska Orkiestra Dęta pod batutą Mirosława Cieślaka. Orkiestra zagrała między innymi aranżacje niezapomnianych przebojów Beatlesów i Abby. Na zakończenie koncertu kapelmistrz zapraszał wszystkich chętnych do zasilenia składu orkiestry.

Potem scena należała już do Karniewiaków.  To dwupokoleniowy zespół działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Karniewie. Repertuar zespołu składa się z tańców ludowych takich jak: kontro, kujawiak, polka, fafur, oberek, walczyk, przeplatanych piosenkami ludowymi i biesiadnymi oraz humorystycznymi skeczami. Tańcem charakterystycznym dla tej formacji jest ,,Kontro” – taniec drobnej szlachty zaściankowej.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500