Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Na scenie Mławska Orkiestra Dęta i Karniewiacy


sliderLetnia impreza plenerowa pod nazwą Taneczne Smaki Mazowsza Bis – to propozycja Miejskiego Domu Kultury na spędzenie wczorajszego, niedzielnego popołudnia w parku.

KSP Mława nabór

Zanim jednak na scenie zatańczyli i zaśpiewali „Karniewiacy” licznemu gronu przybyłych słuchaczy zaprezentowała się Mławska Orkiestra Dęta pod batutą Mirosława Cieślaka. Orkiestra zagrała między innymi aranżacje niezapomnianych przebojów Beatlesów i Abby. Na zakończenie koncertu kapelmistrz zapraszał wszystkich chętnych do zasilenia składu orkiestry.

Potem scena należała już do Karniewiaków.  To dwupokoleniowy zespół działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Karniewie. Repertuar zespołu składa się z tańców ludowych takich jak: kontro, kujawiak, polka, fafur, oberek, walczyk, przeplatanych piosenkami ludowymi i biesiadnymi oraz humorystycznymi skeczami. Tańcem charakterystycznym dla tej formacji jest ,,Kontro” – taniec drobnej szlachty zaściankowej.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz