Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
meblolux

Lekcja języka chińskiego w Gimnazjum nr 2

m_kask_chiny_0453

W murach naszej szkoły gościł absolwent Gimnazjum nr 2 z rocznika 2007, a obecnie student sinologii Uniwersytetu Gdańskiego, Dawid Kask i poprowadził prelekcję nt. studiowania sinologii i jego rocznego pobytu w Chinach.

W spotkaniu udział wzięły cztery klasy pierwsze. Opowiedział, w jaki sposób zainteresował się Państwem Środka, jego kulturą i językiem, a także jak to się stało, że już po pół roku nauki w Gdańsku, wyjechał na rok do Chin, by od środka poznawać tamtejsze zwyczaje.

Absolwent Gimnazjum nr 2 opowiedział, co najbardziej zaskakiwało go w pierwszych dniach na kampusie China Youth University of Political Sciences i w samym Pekinie, jakie łączyły go relacje z rówieśnikami z wielu krajów Azji, nie tylko z Chińczykami. Obrazując zdjęciami, Dawid opisywał także swoje podróże po Chinach, m.in. na Wielki Mur, do starożytnego miasta Pingyao, Xi’An, wioski Cuandixia, jak również wycieczki po pekińskich atrakcjach turystycznych: Ba Da Hutong, Ba Da Chu, na ulicę Wangfujing.

Ostatnim punktem spotkania była krótka lekcja języka chińskiego i prezentacja języka, a także krótki quiz, w którym nagrodą były pastylki prasowanej herbaty z Pu’Er.

Źródło i zdjęcia: Gimnazjum nr 2 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500