Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Podwójne święto mławskich strażaków


sliderMławscy strażacy 11 czerwca 2016 r. obchodzili podwójne święto. Na ten dzień bowiem ustalone zostały powiatowe obchody Dnia Strażaka, które zwykle odbywają się w okolicach dnia patrona straży pożarnej – św. Floriana (4 maja). 

Słoneczne ogrody Mława

Tym razem jednak święto straż połączono z przypadającą w tym roku 135 rocznicą powstania Ochotniczej Straży Pożarnej. Obchody rozpoczęły się od mszy św. w kościele pw. św. Trójcy, do którego strażacy przemaszerowali w szyku ze strażnicy w takt  melodii granych przez mławską orkiestrę dętą.

Kolejna część uroczystości odbyła się na estradzie parku miejskiego z udziałem zaproszonych gości, wśród których pojawili się między innymi szefowie mławskich instytucji i urzędów, komendanci policji, kierownictwo Nadleśnictwa Dwukoły a także goście spoza Mławy – jak dyrektor Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska Andrzej Dworzak. Obecny był też Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. mgr Jarosław Kurek.

Delegacja strażaków złożył kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, a historię powstania w 1881 roku Ochotniczej Straży Pożarnej – wówczas pod nazwą Ochotniczego Towarzystwa Pożarnego przedstawił Jerzy Kwiecień Prezes Zarządu OSP w Mławie. Prezes Kwiecień przywołał w wypowiedzi między innymi działania kolejnych komendantów OSP – Zygmunta Wiśniewskiego, Aleksandra Byksa i Józefa Bukowskiego.

Przy okazji tej uroczystości nie zabrakło odznaczeń i podziękowań dla strażaków ochotników jak również awansów dla strażaków zawodowych. Odznaczenie otrzymały również osoby z instytucji współdziałających na co dzień z mławski strażą pożarną.

Złote medale za zasługi dla pożarnictwa zostali odznaczeni:

kpt Bergolc Jacek i asp.Laskowski Dariusz.

Srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymali:

Szulc Teresa

Sztuba Ewa

Białobłocki Jacek

mł. insp. Ryfiński Artur

Skrzypecki Jaromir

Żerański Witold

dh Gulczyński Wiesław

dh Karcz Tomasz

mł. ogn. Laskowski Paweł

ogn. Balcerowski Mariusz

Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymali:

sekc. Napiórkowski Miłosz

sekc.Gajur Łukasz

sekc. Bartoszewski Michał

sekc. Cejmerowski Tomasz

Awans na wyższy stopień z rozkazu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz rozkazów Mazowieckiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej otrzymali:

do stopnia brygadiera – mł. bryg Augustynowicz Marek

do stopnia starszego kapitana –kpt Gralewski Adam

do stopnia starszego aspiranta – asp. Graczyk Zbigniew

do stopnia aspiranta – mł. asp. Laskowski Dariusz

do stopnia młodszego kapitana – asp. sztab. Rybicki Robert i asp. Pałysa Michał

do stopnia młodszego ogniomistrza awanse otrzymali:

sekc. : Bańczyk Jarosław, Bergolc Radosław, Dobiesz Tomasz

do stopnia starszego sekcyjnego awansowali:

sekc. : Bartosiewicz Cezary, Dobiesz Paweł, Szulc Paweł.

Burmistrz Mławy przyznał również medale „Zasłużony dla Miasta Mława” , które otrzymali:

bryg. Jarosław Kuciński, bryg. Zbigniew Kąpiński, bryg. Marek Augustynowicz, kpt. Adam Gralewski, dh Artur Gawlikowski, dh Marcin Rosocha i dh Dariusz Trzciński.

JK

« 1 z 3 »
Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
kibic

Szkoda że zabrakło miejsca dla byłych funkcjonariuszy, Mławscy emeryci PSP już od dłuższego czasu są pomijani przy okazji takich uroczystości ale włodarzy w mundurkach przybywa mimo wszystko gratulacje za 135 lat działalności OSP Mława.

BETI BU

Za co te medale ….jedna pani to chyba za szantażowanie i nękanie pracowników…bo zasługi to chyba ma za pazerność i chciwość?