Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski nr na liście PSL Koalicja Wybory 2019
Logo
meblolux
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

Strzegowo na podium, kanonada Tamki


Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


Przełom kwietnia i maja przyniósł kolejne spotkania w niższych ligach piłkarskich. Naszym ekipom wiodło się różnie,  nie brakowało zwycięstw, choć szreńskiemu Żakowi przydarzyła się przykra porażka. Ekipa prowadzona przez Marka Dobrowolskiego przegrała wysoko z liderem ligi okręgowej Tęczą Łyse.

Szreńszczanom nie pomogły dwa trafienia Cezarego Czernika. Obrońcy naszego zespołu nie potrafili zatrzymać bramkostrzelnego duetu napastników. Marek Cichy i jego imiennik Kaliszewski zakończyli pojedynek w sumie z ośmioma bramkami na koncie. Każdy z nich pokonał czterokrotnie  stojącego między słupkami Piotra Retkowskiego.

To była już piąta porażka Żaka na wiosnę – beniaminek może mieć problemy z utrzymaniem się na poziomie okręgówki. Spokojniejsza jest Wieczfnianka, mimo że w drugiej części sezonu wygrała tylko raz. Podopieczni Jarosława Szmyta polubili remisy. Tym razem pojedynek z Tęczą Ojrzeń zakończył się wynikiem 0:0.

Czwarty z rzędu sukces sprawił, że gracze ze Strzegowa umocnili się w ścisłej czołówce A-klasy. Wyjazdowy mecz z Krasnosielcem zakończył się po myśli graczy prowadzonych przez Włodzimierza Kownackiego. Przegrywali 0:1 po bramce straconej już w 8. minucie. Na szczęście w drugiej połowie strzegowianie dominowali już na całego. Strzelili trzy gole, przeważając szalę na swoją stronę. Dwa razy do bramki trafił Daniel Ziółkowski, raz Damian Kędzierski.

W B-klasie Konopianka utrzymała się na pozycji lidera. Do meczu z Orlętami Baboszewo nie doszło, rywale z powiatu płońskiego nie stawili się na boisku w Morawach. Wkra Radzanów pauzowała, natomiast walczył nasz trzeci reprezentant. Tamka Dzierzgowo podejmowała Wkrę Andzin. Zawodnicy kierowani przez Jacka Szypulskiego triumfowali aż 7:0. Bramki zdobyli Michał Zbysiński (2), Tomasz Grzybowski, Jakub Czaplicki oraz Wiktor Lingowski (2). Ponadto jedna z bramek dla naszej ekipy to efekt samobójczego uderzenia jednego z przeciwników.

W następnej kolejce Wieczfnianka zagra na wyjeździe z PAF-em Płońsk, a Żak Szreńsk z Pełtą Karniewo. Strzegowianie podejmą na swoim boisku Gryfa Kownaty Żędowe. Natomiast w B-klasie  dojdzie do konfrontacji Tamka – GKS Gumino, Wkra Andzin  – Konopianka i Orlęta Baboszewo – Wkra Radzanów.

Liga okręgowa

Żak Szreńsk – Tęcza Łyse 2:9

Żak: Retkowski – D. Pisarkiewicz, Chojnacki, R. Pisarkiewicz, Piskorski, M. Pisarkiewicz, D. Szpinda, K. Dwużnik, Czernik, M. Dwużnik – G. Kołakowski

Wieczfnianka Wieczfnia – Tęcza Ojrzeń 0:0

Wieczfnianka: Kubik – Sarnowski, Mazurkiewicz, Chybiński (55 Szmyt), Majewski, Dąbrowski,

Król (70 Dobkowski), Kołakowski, Dziubiński, Chmielewski, Melchinkiewicz (7 Nadratowski)

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A-klasa

GUKS Krasnosielc – GKS Strzegowo 1:3

Strzegowo: K. Gatyński – Cieśliński (60. Jakubowski), Dąbrowski, Gawryszewski, D. Gatyński, Kędzierski, Kobielski, Ronkiewicz (85. Pauba), Warecki, Zadrożny, Ziółkowski

2

 

 

 

 

 

 

 

 

B-klasa

Konopianka Konopki – Orlęta Baboszewo 3:0 – walkower

Wkra Radzanów – pauza

Tamka Dzierzgowo – Wkra Andzin 7:0

Tamka: Miałki – Czaplicki (51. Michalak), Dymkowski (62. Jakóbiak), Grzybowski, Jastrzębowski, Lignowski, Perdion (75. Kwiatek), Wójtowicz, Woźniak, Zaborowski, Zbysiński (68. Benecki)

3

 

 

 

 

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500