Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kierowcy szybcy i niebezpieczniBMW jadące na ulicy Kopernika w Mławie z prędkością 131 km/h, mercedes w Wiśniewie mknący ponad „setkę”, kolejne BMW w Dzierzgowie z wynikiem 107 km/h oraz Fiat Punto w Stupsku rozpędzony do 110 km/h. Cztery zatrzymane prawa jazdy w ciągu ostatniego weekendu.

Od początku tego roku, mławscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali uprawnienia do kierowania 17 piratom drogowym. Tylko w ciągu ostatnich kilku dni, za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/ h,  prawo jazdy straciło 4 kierowców. Rekordzista jechał ul. Kopernika w Mławie z prędkością 131 km/h, nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec przed policją.

Do zdarzenia doszło podczas ostatniego weekendu. W niedzielę, o godz. 13:10 na ul. Kopernika w Mławie patrol ruchu drogowego zauważył pojazd marki BMW poruszający się z prędkością 131 km/h od Al. Marszałkowskiej w kierunku centrum. Kierowca BMW zlekceważył sygnały do zatrzymania się i rozpoczął ucieczkę przed ścigającym go patrolem. Został zatrzymany kilka ulic dalej. Kierowcą bmw okazał się 31- letni mławianin. Był trzeźwy. W samochodzie przewoził 22- letniego pasażera. Zatrzymany pirat drogowy stracił już prawo jazdy, będzie odpowiadał także za niezatrzymanie się do kontroli i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Policja skieruje wniosek o ukaranie kierowcy do sądu.

Tego samego dnia, na drodze krajowej nr 7 w Mławie, w miejscowości Wiśniewo, prawo jazdy stracił 44- letni mieszkaniec Warszawy. Kierował samochodem marki Mercedes z prędkością  ponad 100 km/h.

23 kwietnia o godz. 19:00 w Stupsku na drodze W 615, patrol policji zatrzymał kierującego samochodem marki Fiat Punto. 36- letni mieszkaniec Ciechanowa, na terenie zabudowanym, jechał z prędkością  ponad 110 km/h. Ciechanowianin stracił prawo jazdy.

We wtorek, 26 kwietnia w miejscowości Dzierzgowo, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującą samochodem marki BMW. 32- letnia mieszkanka Mławy jechała z prędkością 107 km/h w okolicach szkoły.  Kierującej zatrzymano uprawnienia do kierowania.

Zgodnie z Ustawą prawo o ruchu drogowym, policjant zatrzymuje prawo jazdy za pokwitowaniem, w przypadku ujawnienia wykroczenia, polegającego na przekroczeniu przez kierującego dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h, na obszarze zabudowanym. Dokument prawa jazdy przekazywany jest  w ciągu 7 dni  do właściwego Starosty, który wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu uprawnień na okres 3 miesięcy.

Poza utratą prawa jazdy, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h, grozi 10 punktów karnych oraz mandat w wysokości od 400 do 500 złotych.

oprac. JK

Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
...
...
5 lata temu

Szybcy i niebezpieczni mają jeszcze inne wyjście:
„liczba osób tracących uprawnienia rośnie lawinowo, kierowcy zaczęli szukać sposobu, by uniknąć odpowiedzialności. I znaleźli: wystarczy nie mieć przy sobie prawa jazdy. Podczas zatrzymania za szybką jazdę nie okazują prawa jazdy, przekonując, że zostało w domu albo w innej torebce. Policja nie może więc fizycznie zatrzymać dokumentu, a starosta – wydać decyzji administracyjnej o zatrzymaniu uprawnień na trzy miesiące. Bo taka powinna być kara dla kierowcy. Jedyną sankcją w tej sytuacji jest 50 zł mandatu za brak dokumentu plus maksymalnie 500 zł za zbyt szybką jazdę, a także do dziesięciu punktów karnych. Ale dokumentu się nie traci”
Jak z powyższego widać nasze prawo jest dziurawe jak sieć na ryby.

HołEk
HołEk
5 lata temu

Utrata prawa jazdy to zbyt mała kara. Rozumu nie mają to bez prawa jazdy będą jeździć

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x