Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marcin Burchacki kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Ogromne zainteresowanie programem 500 plus w Mławie


sliderrJuż na kilka minut przed otwarciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie ustawiła się długa kolejka osób chcących złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze w ramach programu 500 plus. Osoby składające wniosek z reguły przyszły z wypełnionym już drukiem o wypłatę świadczenia. Pomimo, że MOPS przygotował kilka stanowisk przyjmujących wnioski, to kolejka osób oczekujących ustawiła się aż na ulicy przed ośrodkiem.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

– Wnioski przyjmowane są na trzech stanowiskach usytuowanych na parterze budynku w pomieszczeniu świetlicy. Na pewno przez cały miesiąc kwiecień pracować będziemy w godzinach 8.00 – 20.00. Wnioski są przyjmowane i rejestrowane, dopiero potem będziemy sprawdzać wszystkie dokumenty, a przede wszystkim zaświadczenia o dochodach tam gdzie były wymagane – mówi Anna Boćkowska kierownik działów.

– Dziś do godziny 14 złożono 230 wniosków. Drogą elektroniczną wpłynęło wniosków 18. Po ich rozpatrzeniu wydane zostaną decyzje o przyznaniu świadczenia, które należy dostarczyć osobom, które je złożyły. Myślę, że pierwszych wypłat można spodziewać się raczej w miesiącu maju – podaje Andrzej Cybulski główny specjalista ds. świadczeń rodzinnych MOPS Mława.

JK

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500