Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ogromne zainteresowanie programem 500 plus w Mławie


sliderrJuż na kilka minut przed otwarciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie ustawiła się długa kolejka osób chcących złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze w ramach programu 500 plus. Osoby składające wniosek z reguły przyszły z wypełnionym już drukiem o wypłatę świadczenia. Pomimo, że MOPS przygotował kilka stanowisk przyjmujących wnioski, to kolejka osób oczekujących ustawiła się aż na ulicy przed ośrodkiem.


– Wnioski przyjmowane są na trzech stanowiskach usytuowanych na parterze budynku w pomieszczeniu świetlicy. Na pewno przez cały miesiąc kwiecień pracować będziemy w godzinach 8.00 – 20.00. Wnioski są przyjmowane i rejestrowane, dopiero potem będziemy sprawdzać wszystkie dokumenty, a przede wszystkim zaświadczenia o dochodach tam gdzie były wymagane – mówi Anna Boćkowska kierownik działów.

– Dziś do godziny 14 złożono 230 wniosków. Drogą elektroniczną wpłynęło wniosków 18. Po ich rozpatrzeniu wydane zostaną decyzje o przyznaniu świadczenia, które należy dostarczyć osobom, które je złożyły. Myślę, że pierwszych wypłat można spodziewać się raczej w miesiącu maju – podaje Andrzej Cybulski główny specjalista ds. świadczeń rodzinnych MOPS Mława.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x