Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Podsumowanie projektu KidSpeak


fot. Magdalena Grzywacz


Miedzy 7 a 18 marca br. Zespół Placówek Oświatowych nr 2 współpracując z organizacją AIESEC po raz pierwszy brał udział w projekcie Kidspeak goszcząc studentów z Chin, Turcji, Armenii, Egiptu i Malezji.

Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. A co zostało w nas po pobycie wolontariuszy z projektu KidSpeak w naszej szkole?

Co mówili uczniowie?

„Chcemy jeszcze”, „Ale była fajna lekcja!” „Kiedy znowu przyjadą?” „Ale mają dziwne jedzenie”, „Chcę tam jechać”, „Muszę uczyć się angielskiego”, „Małpy w lesie to niemożliwe” …..

A w czasie prezentacji zaśmiewali się i dziwili (filmik o sprzedaży lodów w Turcji, inne „dziwne” jedzenie), uczyli się jeść pałeczkami (chopsticks), wykonywać taniec egipski i pisać po chińsku, czy arabsku. Najlepiej jednak oceniali bezpośredni kontakt z naszymi gośćmi i możliwość spotkania ich na korytarzu szkolnym. Serdeczne ‘hello’ było słychać na każdej przerwie.

Co mówili goście…?

„Było nam u Was tak dobrze, że chętnie byśmy tu wrócili.” „Czujemy dużą więź z naszymi rodzinami goszczącymi i jesteśmy wdzięczni za tak ciepłe przyjęcie.” „Bardzo podobał nam się pobyt w Mławie”, Bekir powiedział: „Dziękuje za mecz unihokeja to było nowe, ciekawe doświadczenie”.

Naszym gościom podobało się również zwiedzanie Mławy, wizyta w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, wizyta w Ratuszu u pana Burmistrza Sławomira Kowalewskiego, wycieczka do Olsztyna, oraz turniej w lokalnej kręgielni.

Co my zyskaliśmy…?

Wiemy dużo więcej o innych krajach i kulturach: Chin, Turcji, Armenii, Egiptu i Malezji.

Poznaliśmy różne akcenty i poćwiczyliśmy komunikowanie się w języku angielskim.

Jesteśmy bardziej otwarci na różnorodność kulturową i językową.

I NAJWAŻNIEJSZE! – mamy pięcioro nowych przyjaciół w różnych częściach świata, którzy będą dobrze wspominać Mławę, naszą szkołę ZPO nr 2.

Projekt został przeprowadzony dzięki inicjatywie dyrektora szkoły pani Joannie Wyszkowskiej i Alicji Karwińskiej nauczycielce j. angielskiego (koordynator projektu) przy ogromnym wsparciu pozostałych nauczycieli j. angielskiego p. Rafała Karczmarczyka i p. Anny Bąkowskiej.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za wsparcie finansowe i do pięciu niezwykłych rodzin, które gościły pod swym dachem naszych wolontariuszy.

Dziękujemy wszystkim za wyrozumiałość i współpracę.

Nauczyciele ZPO nr 2

Źródło: UM Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x