Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Najlepsi z najlepszych wyróżnieni na X Gali Wolontariatu


slider dobryTo kolejny rok kiedy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem” wyróżnia i dziękuje osobom udzielającym się jako wolontariusze w różnych akcjach społecznych. Jubileuszowa X Gala Wolontariatu odbyła się 18 marca br. o godz. 12 w Państwowej szkole Muzycznej w Mławie.


Gala była okazją do poznania sylwetek wolontariuszy, którzy w 2015 r. nie szczędzili sił, czasu i energii w niesieniu pomocy innym. Poznaliśmy najbardziej zaangażowanych i aktywnych wolontariuszy, którzy otrzymali  tytuł „NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH”:

Olgierd Jastrzębski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie, zaangażowany w działalność wolontarystyczną od ponad 3 lat. Aktywnie uczestniczył w Piknikach Integracyjnych. Brał czynny udział w organizowaniu projektu „Odkrywamy talenty” podczas ferii zimowych, w przygotowaniu przedstawienia Bożonarodzeniowego na rzecz pacjentów z mławskiego szpitala i dzieci w przedszkolu. Z dużym zaangażowanie włącza się we wszystkie Zbiórki Żywności.

Natalia Piotrkowska,  wolontariuszka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od ponad 3 lat. Uczennica Zespołu Szkół nr 3 w Mławie. Bardzo sumienna i dokładna. Brała czynny udział w projekcie z okazji Dnia Dziecka na rzecz małych mieszkańców naszego miasta. Ogromnie zaangażowana we wszelkie działania skierowane do najmłodszych. Cały czas z uśmiechem na twarzy aktywnie uczestniczy w organizowaniu pikników przygotowując gry i konkursy dla uczestników.

Maja Góralczyk, uczennica kl. III Społecznego Gimnazjum „Wyspianum” jest wolontariuszką MOPS w Mławie od 3 lat. Angażuje się w zbiórki żywności, zbiórki karmy dla zwierząt.  Organizuje zabawy i konkursy dla dzieci w czasie ferii zimowych. Brała udział w pikniku integracyjnym „Połączyć dwa światy”, pikniku integracyjny „Połączyć Pokolenia. Zaangażowana w akcje „Podaruj Pluszowego Misia”. Z wielkim sercem angażuje się w działania na rzecz pomocy dla zwierząt.

Marta Łazicka, uczennica  Gimnazjum nr 2 im. dra. Józefa Ostaszewskiego
w Mławie. Od 3 lat działa systematycznie w wolontariacie. Jest osobą otwartą, pracowitą i wrażliwą na potrzebę innych. Stara się udzielać pomocy tym, którzy jej potrzebują. Praca w wolontariacie jest dla niej czymś wyjątkowym.  Co roku przystępuję do zbiórek żywności przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Brała udział w akcji ,,Przyjazna szkoła dla zwierzaka”, ,,Podaruj Pluszowego Misia”, a także w zbiórce na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kowalewie. Kontynuuje akcję „Adopcja na odległość”, zbierając pieniądze dla podopiecznej Gimnazjum.

Michalina Bogucka jest aktywną wolontariuszką, od bieżącego roku jest przewodniczącą wolontariatu szkolnego. Ma 15 lat i obecnie jest uczennicą III klasy Gimnazjum Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mławie. Organizuje spotkania okolicznościowe dla uczniów ze szkół podstawowych. Brała udział w akcjach takich jak: zbiórki żywności, zbiórki artykułów szkolnych dla potrzebujących, sprzedaży prac wykonywanych przez młodzież. Chętnie pomaga innym uczniom w nauce. Interesuje się psychologią. Odkąd pamięta wielką radość sprawia jej  pomoc ludziom i zwierzakom.

Zostały również przyznane trzy wyróżnienia dla:

Stefania Rudnicka – seniorka – wolontariuszka od 4 lat. Aktywnie bierze udział w działaniach na rzecz środowiska lokalnego. Jest osobą od której wiele możemy się nauczyć. Koleżeńska i bardzo zaangażowana w działalność wolontarystyczną. Brała czynny udział w jasełkach na rzecz pacjentów mławskiego szpitala. Uzdolniona muzycznie i teatralnie, co pokazuje podczas występów z okazji różnego rodzaje wydarzeń kulturalnych w Mławie, Zakrzewie i Ciechanowie.

Radosław Raniszewski – wolontariusz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie od 3 lat, uczeń Zespołu Szkół Nr 3. Z dużym zaangażowanie uczestniczy we wszystkich Zbiórkach Żywności oraz organizacji zajęć dla dzieci podczas ferii zimowych, jasełek na rzecz pacjentów Samodzielnego Państwowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mławie.

Magdalena Kosek  wolontariuszka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie od 3 lat. Uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Mławie. Brała udział w każdej zbiórce żywności. To dzięki jej ofiarności osobom korzystającym z pomocy żyje się łatwiej i piękniej.

Od kilku lat Stowarzyszenie „Bądźmy Razem” prowadzi przy współpracy szkół akcję zbierania karmy przeznaczonej dla przebywających w schroniskach zwierząt. Tradycją stało się to, że podczas Gali wyróżniana jest szkoła, która w przeliczeniu na ucznia zebrała najwięcej karmy w danym roku. Tytuł „Szkoła Przyjazna dla Zwierzaka”  i statuetkę otrzymało Gimnazjum Katolickie, które zebrało 215 kg karmy, co w przeliczeniu daje 4,05 kg na jednego ucznia.

Mławska Gala Wolontariatu była również okazją do nagrodzenia instytucji i firm zaangażowanych w rozwój wolontariatu w Mławie. Wszystkim zaangażowanym w działalność wolontarystyczną zostały wręczone statuetki „Przyjaciel Wolontariatu”.

Podczas Gali obecne były władze powiatu i miasta, prezes Banku Żywności w Ciechanowie, Dorota Jezierska i mławscy seniorzy. Bardzo licznie przybyła młodzież szkolna ze swoimi opiekunami.

Jubileuszową X Galę Wolontariatu uświetniły występy wokalisty Mariusza Czaplickiego, wolontariusza i członka grupy „Zakręceni Pozytywnie” oraz grupy tanecznej z Miejskiego Domu Kultury w Mławie. Mławskie Centrum Sportów Walki zaprezentowała na scenie pokaz technik przygotowany przez adeptów sekcji teakwondo.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x