Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mariusz Dziubiński DariuszLampkowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Zespole Szkół Nr 2 w Mławie


Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Kultura żywego słowa nie traci na aktualności – taki wniosek można wysnuć po przeprowadzonym w środę 24. lutego br. w Zespole Szkół nr 2 w Mławie Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Św. Jan Paweł II – człowiek Boga. Poezja naszego Papieża.

Konkurs zainicjowała pani Katarzyna Browarek, a współorganizatorkami przedsięwzięcia były panie: Renata Jurczyńska i Alicja Epa. We współpracę z organizatorkami konkursu zaangażowały się: pani Hanna Zarębska, instruktor ds. teatru przy Miejskim Domu Kultury w Mławie, panie: Katarzyna Załęska-Karbowska, Joanna Jarzębska i Joanna Skowronek (opiekunki młodzieży z ZS nr 4), pani Wioleta Zmysłowska (opiekunka uczennic z ZS nr 3) oraz pani Marzena Nagucka (opiekunka ucznia z ZS nr 1). Liczba uczniów – recytatorów, biorących udział w wydarzeniu, przerosła oczekiwania organizatorek. Do konkursu zgłosiło się 21 chętnych osób – uczniów mławskich szkół ponadgimnazjalnych, w samym konkursie wzięło udział 20. zgłoszonych. Każdy recytator prezentował dwa wybrane przez siebie utwory poetyckie Jana Pawła II. Poziom przygotowania uczniów był wysoki i w wielu przypadkach bardzo wyrównany. Młodzież dobrała teksty, których interpretacja nie była łatwa,                 a w wykonaniu uczestników konkursu okazała się być niezwykle poruszająca.

Jury konkursu wyłoniło czworo laureatów, pięć uczennic otrzymało wyróżnienia.

I miejsce ex aequo zajęli: Mariola Jasińska – uczennica KLO w Mławie oraz Filip Rutkowski – uczeń ZS nr 4 w Mławie; II miejsce przypadło Wiktorii Wydrze z ZS nr 2, natomiast III – Aleksandrze Jaros z KLO. Wyróżnienia zostały wręczone następującym uczennicom: Paulinie Balcerzak z ZS nr 2, Magdalenie Tomczak z ZS nr 3, Izie Dzierżanowskiej z ZS nr 4, Sylwii Wiśniewskiej z ZS nr 4, oraz Larysie Kamińskiej z ZS nr 4. Laureaci i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy za współpracę z MDK w Mławie oraz szkołami: ZS nr 4, ZS nr 3, ZS nr 1 oraz KLO.

Źródło i zdjęcia: Zespół Szkół nr 2 w Mławie

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500