Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Zespole Szkół Nr 2 w Mławie


Sprzedam Piec


Kultura żywego słowa nie traci na aktualności – taki wniosek można wysnuć po przeprowadzonym w środę 24. lutego br. w Zespole Szkół nr 2 w Mławie Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Św. Jan Paweł II – człowiek Boga. Poezja naszego Papieża.

Konkurs zainicjowała pani Katarzyna Browarek, a współorganizatorkami przedsięwzięcia były panie: Renata Jurczyńska i Alicja Epa. We współpracę z organizatorkami konkursu zaangażowały się: pani Hanna Zarębska, instruktor ds. teatru przy Miejskim Domu Kultury w Mławie, panie: Katarzyna Załęska-Karbowska, Joanna Jarzębska i Joanna Skowronek (opiekunki młodzieży z ZS nr 4), pani Wioleta Zmysłowska (opiekunka uczennic z ZS nr 3) oraz pani Marzena Nagucka (opiekunka ucznia z ZS nr 1). Liczba uczniów – recytatorów, biorących udział w wydarzeniu, przerosła oczekiwania organizatorek. Do konkursu zgłosiło się 21 chętnych osób – uczniów mławskich szkół ponadgimnazjalnych, w samym konkursie wzięło udział 20. zgłoszonych. Każdy recytator prezentował dwa wybrane przez siebie utwory poetyckie Jana Pawła II. Poziom przygotowania uczniów był wysoki i w wielu przypadkach bardzo wyrównany. Młodzież dobrała teksty, których interpretacja nie była łatwa,                 a w wykonaniu uczestników konkursu okazała się być niezwykle poruszająca.

Jury konkursu wyłoniło czworo laureatów, pięć uczennic otrzymało wyróżnienia.

I miejsce ex aequo zajęli: Mariola Jasińska – uczennica KLO w Mławie oraz Filip Rutkowski – uczeń ZS nr 4 w Mławie; II miejsce przypadło Wiktorii Wydrze z ZS nr 2, natomiast III – Aleksandrze Jaros z KLO. Wyróżnienia zostały wręczone następującym uczennicom: Paulinie Balcerzak z ZS nr 2, Magdalenie Tomczak z ZS nr 3, Izie Dzierżanowskiej z ZS nr 4, Sylwii Wiśniewskiej z ZS nr 4, oraz Larysie Kamińskiej z ZS nr 4. Laureaci i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy za współpracę z MDK w Mławie oraz szkołami: ZS nr 4, ZS nr 3, ZS nr 1 oraz KLO.

Źródło i zdjęcia: Zespół Szkół nr 2 w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x