Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Morsy nie zawiodły. Rekord pobity po raz piąty


sliderW sobotę 20 lutego 2016 na Zalewie Ruda po raz kolejny bito rekord w jednoczesnym wejściu do zimnej wody. Na V Zlot Foczek i Morsów wszystkich pasjonatów morsowania zaprosili Wójt Gminy Iłowo i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Iłowie.


Jak się okazuje zainteresowanie zimowymi kąpielami jest coraz większe. Podczas pierwszej próby bicia rekordu w 2012 r. do wody weszło 38 osób, a rok temu – 104, w tym roku 109 osób. Najmłodszym uczestnikiem V bicia rekordu był 9-latek , a najstarszym 64-latek. Do wody wchodzili ludzie z Mławy i okolic ale także m.in. z Działdowa i Ciechanowa. W sobotę nad zalew Ruda przybyli nie tylko zwolennicy zimowych kąpieli, jest również liczna publiczność: rodzice, dziadkowie, młodzież i dzieci. Dla wszystkich przybyłych na imprezę przewidziano gorący poczęstunek, był grill i ognisko z kiełbaskami, gorąca grochówka. Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji, m.in. barwny pokaz sztucznych ogni. Było wiele śmiechu i zabawy. Pomysłodawcą Zlotów Foczek i Morsów jest Piotr Olszewski , który ,,morsuje” od ponad 20 lat no i oczywiście najliczniejszą grupą morsów była jego grupa Opoka.

RK

« 1 z 3 »

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
lodołamacz
lodołamacz
5 lata temu

gratuluję fajnej zabawy 🙂

Ktoś
Ktoś
5 lata temu

Zapraszam do polubienia, udostępniania i komentowania strony „STOP Dla Prywatyzacji Oczyszczalni Ścieków w Mławie” Nie pozwólmy, by ta część strategiczna spółki poszła w prywatne ręce i na konta firm zagranicznych

...
...
5 lata temu

Ta impreza była organizowana przez Opokę i pod patronatem Gminy IŁOWO, jak widać z artykułu.
Kowalewski nigdy nie współpracował z Panem Piotrem. Jako burmistrz Mławy nigdy nie podał Panu Piotrowi pomocnej dłoni w organizowaniu tego typu imprez.
Teraz Pan Piotr promuje Iłowo, a nie Mławę i bardzo słusznie. Nie ma co dmuchać pod wiatr.
INC chyba żartujesz z 10 tysiącami, przecież to minimum zamknęłoby się w granicach 50 tys.zł. Mław3a musiałaby wynająć firmę zewnętrzną lub przynajmniej jakąś jedną osobę do zorganizowania takiej imprezy tak jak do organizacji Dni Mławy.
Tak samo zresztą jak nie umie sama przeprowadzić modernizacji oczyszczalni tylko szuka dzierżawcy, czego skutki odczują Mławianie na swych kieszeniach.

INC
INC
5 lata temu

Mario- masz rację. Gdyby UM był organizatorem tej imprezy, to koszty jakie miasto by poniosło, oscylowałyby w graniach 10 tysięcy złotych. Do tego w trakcie trwania imprezy, godzina upłynęłaby na przypinaniu sobie do piersi blaszek i innych odznaczeń, naszej władzy.

Mario
Mario
5 lata temu

Jak widać, można zrobić dobrą, udaną, z super frekwencją, imprezę. Można bez burmistrza, bez radnych, bez przecinania wstęg i sztucznego nadęcia. A czy już wspominałem, że można ją zrobić bez burmistrza? Właśnie, obym zapomniał: taką imprezę można zrobić bez burmistrza Kowalewskiego, bez jego obecności, patronatu, że o dofinansowaniu nie wspomnę…

MorS
MorS
5 lata temu

Superrrrrrrr ludzie!! Super impreza!! TAk trzymać!!!

Miss_Pchełka
Miss_Pchełka
5 lata temu

Wspaniała impreza! Gratulacje! 🙂

...
...
5 lata temu

Super
Piękna promocja Iłowa, tam jak widać, Wójt trochę inaczej myśli niż nasz burmistrz.
Pan Piotr mógł reprezentować i sławić Mławę, ale niestety… ma więcej wrogów niż przyjaciół… w urzędach, a taka promocja Mławy miastu by się przydała… no ale nie wszyscy umieją myśleć perspektywicznie… a niektórzy dodatkowo boją się o stołki.
Wójt Iłowa jak widać należy do odważnych – pogratulować.
Przykre to trochę.

INC
INC
5 lata temu

Impreza cieszy się wielkim zainteresowanie. Poszerzona formuła o pokaz sztucznych ogni, zmiana czasu wejścia do wody, zmiana akwenu oraz bardziej rozbudowane menu dla gości, budzi podziw i miłe wspomnienia. opoka na czele z jej założycielem Piotrem Olszewskim, potrafi zorganizować świetną imprezę w przyjaznej atmosferze, na bardzo wysokim poziomie

ICEMAN
ICEMAN
5 lata temu

Oryginalna impreza – gratuluję ! widać, że z roku na rok przybywa zainteresowanych morsów na tę imprezę…Zdrowy styl życia to jest to o co chodzi.

em
em
5 lata temu

super!!!

PIOTR OLSZEWSKI
PIOTR OLSZEWSKI
5 lata temu

SERDECZNIE DZIĘKUJĘ SZANOWNEJ REDAKCJI ZA NIEPOWTARZALNĄ, WYJĄTKOWĄ I ZAWSZE NA NAJWYŻSZYM SZCZEBLU FOTORELACJĘ V ZLOTU FOCZEK I MORSÓW NA ZALEWIE RUDA 2016

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x