Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kolejny odcinek powiatowej drogi przebudowany


sliderMławski samorząd powiatowy kolejny rok przebudowuje drogi na terenie gminy Dzierzgowo.


Przebudowa drogi powiatowej Nr 2361 W Szemplino – Brzozowo Maje – Dzierzgowo –Rzęgnowo – Grójec – Klewki rozpoczęła się w roku 2014. W pierwszym etapie przebudowano odcinek pomiędzy Rzęgnowem a Klewkami (pow. przasnyski).

Drugi etap to przebudowa drogi pomiędzy Rzęgnowem a Szumskiem. Ten etap inwestycji polegający na poszerzeniu istniejącej drogi i położeniu nakładki bitumicznej kosztował powiat ok. 1, 3 mln zł. Gmina Dzierzgowo wybudowała przy tej drodze chodniki.

12 lutego br. w miejscowości Szumsk ten właśnie odcinek drogi symbolicznie został otwarty.

Była to okazja do spotkania licznie przybyłych samorządowców powiatowych i gminnych, oraz wszystkich osób i jednostek zaangażowanych w realizację inwestycji.

Starosta Włodzimierz Wojnarowski zapowiedział starania, o pozyskanie środków na przebudowę dalszego odcinka drogi Nr 2361 do granicy z powiatem nidzickim.

Wójt gminy Dzierzgowo Robert Jeliński, oraz miejscowi radni : powiatowy – Rafał Kuciński i gminny – Jerzy Krajewski, zabierając głos wyrażali zadowolenie przede wszystkim z poprawy bezpieczeństwa użytkowników tej drogi. Po przecięciu wstęgi, poświęcenia drogi dokonał ks. prał. Piotr Joniak proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Dzierzgowie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ace
Ace
5 lata temu

a co z drogą w kierunku Brzozowa…….

...
...
5 lata temu

Czy do tej drogi też dokładał się UM jak ma się dokładać do drogi Krzywonoś – Garlino?

Witold Okumski
Witold Okumski
5 lata temu
Reply to  ...

UM do tej, jak też i innych inwestycji drogowych w powiecie mławskim w ostatnich latach nie dołożył nic! Inwestycję w 50% finansowało Ministerstwo Infrastruktury. Na drogę Nosarzewo Borowe – Krzywonoś – Garlino również planuje się pozyskać środki z Ministerstwa Infrastruktury w wysokości 50%, zaciągnąć kredyt w wysokości 3 100 000,00zł, gmina Szydłowo ma dołożyć 600 000,00zł, miasto Mława 525 000,00zł.

...
...
5 lata temu
Reply to  Witold Okumski

a dlaczego miasto Mława dokłada do drogi gdzieś na krańcu powiatu? może Pan to wyjaśnić? – bo nie rozumiem i wielu mieszkańców też tego nie rozumie. Czy dlatego, że taką kwotę dołożyć ma starostwo do ul.LG? i UM musi ją oddać?
Takie tam przekładanie pieniędzy z prawej kieszeni do lewej, żeby nie było…
a wtedy wstęgi nożycami chlastają i Ci z UM i Ci ze Starostwa – jest ich większe grono, mają do kogo przemowy głosić.

Czytelnik
Czytelnik
5 lata temu
Reply to  ...

Czekamy na odpowiedź Panie Witoldzie Okumski
Dlaczego miasto Mława dokłada do drogi Nosarzewo Borowe – Krzywonoś – Garlino?

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x