Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kolejny odcinek powiatowej drogi przebudowany


sliderMławski samorząd powiatowy kolejny rok przebudowuje drogi na terenie gminy Dzierzgowo.


Przebudowa drogi powiatowej Nr 2361 W Szemplino – Brzozowo Maje – Dzierzgowo –Rzęgnowo – Grójec – Klewki rozpoczęła się w roku 2014. W pierwszym etapie przebudowano odcinek pomiędzy Rzęgnowem a Klewkami (pow. przasnyski).

Drugi etap to przebudowa drogi pomiędzy Rzęgnowem a Szumskiem. Ten etap inwestycji polegający na poszerzeniu istniejącej drogi i położeniu nakładki bitumicznej kosztował powiat ok. 1, 3 mln zł. Gmina Dzierzgowo wybudowała przy tej drodze chodniki.

12 lutego br. w miejscowości Szumsk ten właśnie odcinek drogi symbolicznie został otwarty.

Była to okazja do spotkania licznie przybyłych samorządowców powiatowych i gminnych, oraz wszystkich osób i jednostek zaangażowanych w realizację inwestycji.

Starosta Włodzimierz Wojnarowski zapowiedział starania, o pozyskanie środków na przebudowę dalszego odcinka drogi Nr 2361 do granicy z powiatem nidzickim.

Wójt gminy Dzierzgowo Robert Jeliński, oraz miejscowi radni : powiatowy – Rafał Kuciński i gminny – Jerzy Krajewski, zabierając głos wyrażali zadowolenie przede wszystkim z poprawy bezpieczeństwa użytkowników tej drogi. Po przecięciu wstęgi, poświęcenia drogi dokonał ks. prał. Piotr Joniak proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Dzierzgowie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

avatar
1500
Ace
Gość
Ace

a co z drogą w kierunku Brzozowa…….

...
Gość
...

Czy do tej drogi też dokładał się UM jak ma się dokładać do drogi Krzywonoś – Garlino?

Witold Okumski
Gość
Witold Okumski

UM do tej, jak też i innych inwestycji drogowych w powiecie mławskim w ostatnich latach nie dołożył nic! Inwestycję w 50% finansowało Ministerstwo Infrastruktury. Na drogę Nosarzewo Borowe – Krzywonoś – Garlino również planuje się pozyskać środki z Ministerstwa Infrastruktury w wysokości 50%, zaciągnąć kredyt w wysokości 3 100 000,00zł, gmina Szydłowo ma dołożyć 600 000,00zł, miasto Mława 525 000,00zł.

...
Gość
...

a dlaczego miasto Mława dokłada do drogi gdzieś na krańcu powiatu? może Pan to wyjaśnić? – bo nie rozumiem i wielu mieszkańców też tego nie rozumie. Czy dlatego, że taką kwotę dołożyć ma starostwo do ul.LG? i UM musi ją oddać?
Takie tam przekładanie pieniędzy z prawej kieszeni do lewej, żeby nie było…
a wtedy wstęgi nożycami chlastają i Ci z UM i Ci ze Starostwa – jest ich większe grono, mają do kogo przemowy głosić.

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Czekamy na odpowiedź Panie Witoldzie Okumski
Dlaczego miasto Mława dokłada do drogi Nosarzewo Borowe – Krzywonoś – Garlino?