Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Kto da 1,2 mln zł za nieruchomość ze starym budynkiem PUP?


DSC_0001Zarząd Powiatu drugi raz wystawi na sprzedaż w drodze przetargowej nieruchomość przy ulicy Piłsudskiego 43, gdzie do końca ubiegłego roku mieściła się część Powiatowego Urzędu Pracy.

KSP Mława nabór

Wystawiając tę nieruchomość na sprzedaż po raz pierwszy wyceniono ją na 810 tys. zł.
26 listopada 2015 r. przetarg rozstrzygnięto, gdyż wpłynęła jedna oferta zakupu tej nieruchomości za kwotę 1,2 mln zł złożona przez Karola Stefana Ludwińskiego.

– Nabywca nieruchomości nie stawił się na podpisanie aktu notarialnego, ani nie podał przyczyny swojej nieobecności, w związku z tym traci wpłacone przed przystąpieniem do przetargu wadium w wysokości 41 tys. zł. Zarząd powiatu postanowił o powtórnym wystawieniu nieruchomości na sprzedaż w drodze przetargu. Cena wywoławcza nieruchomości ustalona została w wysokości zaoferowanej w poprzednim przetargu, a więc w kwocie 1,2 mln zł – informuje wicestarosta Barbara Gutowska.

Przypomnijmy: działka oznaczona numerem 3830/5 znajduje się na terenie, dla którego nie ma obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z obowiązującym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.Mławy, zatwierdzonym uchwałą nr XVII/164/2012 Rady Miasta Mława z dnia 24 kwietnia 2012 roku, działka położona jest w strefie zabudowy mieszkaniowo-usługowej (obręb urbanistyczny – M/U).
Dla tej nieruchomości na wniosek starostwa Burmistrz Miasta Mława w dniu 18 grudnia 2014 roku wydał decyzję nr 81/14 o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie wielorodzinnego budynku mieszkalnego z usługami i handlem.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Kto da 1,2 mln zł za nieruchomość ze starym budynkiem PUP?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
kl
Gość

od wielu lat sa plany ze powstanie potężne centrum handlowe i chodzi m.in. o taniutkie kupienie tej działki bo jest „uzbrojona”. Warto się temu przyjrzeć…

wpDiscuz