Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W Mławie zostanie powołana Rada Seniorów


DSC04223Mławscy seniorzy wzięli udział w warsztatach i szkoleniach z metod partycypacji społecznej i konsultacji społecznej, które pomogły  profesjonalnie opracować rekomendacje zmian i przedstawić je w debacie z władzami miasta.

Jak już wcześniej informowaliśmy Federacja Mazowia realizowała w Mławie projekt Aktywizacji Społecznej Osób Starszych pt. „Dostępne Miasta – Senior (po)Mocny w Partycypacji II”,  współfinansowany  przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.

Projekt realizowany był w okresie od sierpnia 2015 do grudnia 2015. Jego celem było zwiększenie aktywności i udziału osób powyżej 60 roku życia w procesie partycypacji społecznej, m.in. poprzez wypracowanie rekomendacji dotyczących zmian w ofercie spędzania wolnego czasu przez seniorów, szeroko pojętej dostępności i bezpieczeństwa w mieście, poprzez debatę z udziałem przedstawicieli administracji publicznej.

DSC04496W Mławie zawiązała się grupa inicjatywna seniorów w wieku 60+, która w czasie spotkań i warsztatów dokonała diagnozy i oceny m.in. poziomu bezpieczeństwa i dostępności miejsc, w których spędzają czas seniorzy. Seniorzy wzięli udział w warsztatach i szkoleniach z metod partycypacji społecznej i konsultacji społecznej, które pomogły  profesjonalnie opracować rekomendacje zmian i przedstawić je w debacie z władzami miasta. Wyłoniony zespół zainicjował  proces konsultacji społecznych i przedstawił swoje postulaty władzom.

Kontrakt społeczny został wypracowany przez grupę inicjatywną mieszkańców Mławy w wieku 60+ oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i lokalnych instytucji podczas debaty w dniu 27 listopada br. w Mławie.

DSC04465W środę 9 grudnia  w mławskim ratuszu grupa inicjatywna spotkała się z Burmistrzem Miasta Mława. Celem spotkania było podpisanie kontraktu społecznego.

Przyjechałam tutaj z pewnymi obawami a świetnie się zakończyło. Dzisiaj podpiszemy kontrakt społeczny. Zawarte w nim jest wsparcie dla powstania Rady Seniorów w 2016 roku oraz przedyskutowanie  zmiany dopracowania kanałów  dystrybucji informacji o wydarzeniach kulturalnych, społecznych oraz o planach i inwestycjach Urzędu Miasta Mława. Jestem pod wrażeniem Państwa pracy, to było bardzo trudne. – mówiła Małgorzata Maciejewska z Federacji Mazowia.

Pomysłów jest dużo po stronie urzędu i po stronie seniorów. Zależy nam na tym, żeby to, co za chwilę podpiszemy było realizowane. Bardzo dobrze, że się spotykamy, to jest finał pewnego etapu, a przed nami przyszłość, która zależy od każdego z Was. Podpisując ten kontrakt zobowiązujecie się do ciężkiej pracy na rzecz seniorów i mieszkańców. Bardzo Państwu dziękuję za to, co zostało zrobione, to jest dopiero początek. Ten kontrakt będzie zrealizowany w 100% – mówił Burmistrz Sławomir Kowalewski.

RK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

avatar
1500
Zeus
Gość
Zeus

Pojedzą pączków, rogalików, ciastek, wypiją kawę i do następnego spotkania za miesiąc.

em
Gość
em

Gratuluje Seniorom aktywności i zaangażowania. Jak ktoś czyta uważnie – projekt realizowała w Mławie Federacja Mazowia.

kasandra
Gość
kasandra

Następna rada :D, która to już z kolei??
Żałosne, 120 pracowników UM i jakieś „rady” do wszystkiego, do kultury, do sportu itd.itp.
Panie burmistrzu, co pan kombinuje z tymi radami, żeby ludzie pracowali w imieniu pana i pańskich pracowników za friko??

mink
Gość
mink

a co z młodymi mieszkańcami?

obiektywny
Gość
obiektywny

Nikt przecież młodym nie zabrania działać, niech biorą przykład ze starszych.