Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Działania „Alkohol i narkotyki” – policja zapowiada wzmożone kontrole.


bilans-weekenduPrzed nami weekend pod znakiem zabaw „Andrzejkowych”, dla policji na terenie całego garnizonu mazowieckiego to czas wzmożonej pracy. Mławska policja zapowiada nasilone działania prewencyjno -kontrolne pn. „Alkohol i narkotyki” na drogach całego powiatu.


ksp Mława
Reklama

W akcji wezmą udział policjanci ruchu drogowego, ogniwa patrolowo – interwencyjnego oraz posterunki policji w gminach.
Ostatni weekend listopada to już tradycyjnie czas zabaw, dyskotek i imprez. Policja ostrzega kierowców, którzy po wypiciu alkoholu lub zażyciu innych środków odurzających planowaliby kierować samochodem. Kontrole drogowe rozmieszczane będą dynamicznie na terenie całego powiatu. Podczas kontroli policjanci wykorzystywać będą urządzenia do szybkich testów na obecność alkoholu w organizmie oraz testerów narkotykowych. Wzmożone działania prewencyjno – kontrolne policji potrwają przez cały weekend, głównie wieczorem, nocą i wczesnym rankiem.
Pamiętaj. Jeśli planujesz zabawę , pomyśl także o bezpiecznym powrocie. Zamów taksówkę lub poproś by ktoś ze znajomych, kto nie pił, odwiózł Cię do domu. Jeśli idziesz na imprezę i stwierdzasz, że wypijesz tyko piwo lub dwa i możesz kierować – jesteś w błędzie. Nie ryzykuj! Jedna zła decyzja może kosztować Cię utratę zdrowia lub życia – w najlepszym razie stracisz prawa jazdy. Jeśli widzisz, że znajomy pił alkohol i wsiada za kierownicę – NATYCHMIAST REAGUJ. Zabierz mu kluczyki i pomóż w zorganizowaniu bezpiecznego powrotu do domu. Twoja reakcja może uratować komuś życie.

Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x