Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Działania „Alkohol i narkotyki” – policja zapowiada wzmożone kontrole.


bilans-weekenduPrzed nami weekend pod znakiem zabaw „Andrzejkowych”, dla policji na terenie całego garnizonu mazowieckiego to czas wzmożonej pracy. Mławska policja zapowiada nasilone działania prewencyjno -kontrolne pn. „Alkohol i narkotyki” na drogach całego powiatu.

KSP Mława nabór

W akcji wezmą udział policjanci ruchu drogowego, ogniwa patrolowo – interwencyjnego oraz posterunki policji w gminach.
Ostatni weekend listopada to już tradycyjnie czas zabaw, dyskotek i imprez. Policja ostrzega kierowców, którzy po wypiciu alkoholu lub zażyciu innych środków odurzających planowaliby kierować samochodem. Kontrole drogowe rozmieszczane będą dynamicznie na terenie całego powiatu. Podczas kontroli policjanci wykorzystywać będą urządzenia do szybkich testów na obecność alkoholu w organizmie oraz testerów narkotykowych. Wzmożone działania prewencyjno – kontrolne policji potrwają przez cały weekend, głównie wieczorem, nocą i wczesnym rankiem.
Pamiętaj. Jeśli planujesz zabawę , pomyśl także o bezpiecznym powrocie. Zamów taksówkę lub poproś by ktoś ze znajomych, kto nie pił, odwiózł Cię do domu. Jeśli idziesz na imprezę i stwierdzasz, że wypijesz tyko piwo lub dwa i możesz kierować – jesteś w błędzie. Nie ryzykuj! Jedna zła decyzja może kosztować Cię utratę zdrowia lub życia – w najlepszym razie stracisz prawa jazdy. Jeśli widzisz, że znajomy pił alkohol i wsiada za kierownicę – NATYCHMIAST REAGUJ. Zabierz mu kluczyki i pomóż w zorganizowaniu bezpiecznego powrotu do domu. Twoja reakcja może uratować komuś życie.

Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz