Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Państwowa Szkoła Muzyczna w Mławie ma już 40 lat!


sliderPaństwowa Szkoła Muzyczna w Mławie została utworzona w z inicjatywy śp. Witolda Gębickiego w 1975 r. Od 1986 r. staje się także Państwową Szkołą Muzyczną II stopnia.


Początkowo szkoła mieściła się w małym przedwojennym budynku. W latach 90 – tych do starego obiektu dobudowano nową część wraz z salą koncertową.
Placówka kształci dzieci i młodzież na wydziale wokalnym – śpiew solowy i instrumentalnym – skrzypce, gitara, fortepian, organy, akordeon, klarnet, saksofon, flet i perkusja.
Od 20 lat PSM w Mławie jest organizatorem jednego z największych w kraju Festiwalu Akordeonowego. Mławska klasa akordeonu jest jedna z najliczniejszych i przede wszystkim najsilniejszych w kraju. Nie przypadkiem patronem szkoły został Andrzej Krzanowski – kompozytor, twórca muzyki symfonicznej, kameralnej i wokalno-instrumentalnej, którego szczególną specjalnością była muzyka na akordeon.
Również wśród uczniów klasy fortepianu i śpiewu solowego mamy laureatów konkursów ogólnopolskich.

Z okazji jubileuszu dyrektor PSM w Mławie Wilhelm Taraszkiewicz został odznaczony Medalem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Zasłużony Dla Kultury Polskiej

Nagrody dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej otrzymali:

– Piotr Nowakowski (nauczyciel gitary)
– Maksymilian Janik (nauczyciel akordeonu)

Jubileusz był też okazją do wyróżnienia za osiągnięcia w pracy zawodowej nauczycieli PSM. Dyrektor przyznał nagrody następującym osobom:

– Anna Chocholska
– Natalia Denysiuk
– Dariusz Dzięgielewski
– Michał Gogolewski
– Robert Gorgoń
– Anna Gwarda
– Tadeusz Hoffmann
– Maria Jabłonowska
– Małgorzata Lewandowska
– Hanna Łabecka
– Joanna Makijonko
– Renata Rudnicka
– Iwona Siwiec
– Malwina Taraszkiewicz
– Ireneusz Wereda

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz Galowicz
Mariusz Galowicz
4 lata temu

tak, tak 1975
Jak ten czas leci.
Pamietam te czasy. Bylem uczniem Pana Witolda Gebickiego. Gralem na klarnecie.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x