Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jak nie stać się ofiarą przestępstwa – spotkanie seniorów z asp. Anną Pawłowską


fot1Jak już wcześniej informowaliśmy Federacja Mazowia realizuje w Mławie projekt Aktywizacji Społecznej Osób Starszych pt. „Dostępne Miasta – Senior (po)Mocny w Partycypacji II”. Jest to projekt rządowy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Seniorzy, którzy uczestniczą w przedsięwzięciu, otrzymają bezpłatne wsparcie w postaci cyklu szkoleń i warsztatów.


ksp Mława
Reklama

W piątek 6 listopada br. w sali ślubów w mławskim ratuszu seniorzy mieli okazję spotkać się z policjantką asp. Anną Pawłowską (prewencja kryminalna) z mławskiej komendy policji. Podczas prelekcji słuchacze dowiedzieli się, jak nie stać się ofiarą przestępstwa oraz jak zabezpieczać swoje mieszkanie. Policjantka przedstawiła metody, którymi posługują się wyłudzacze m.in. metoda na „wnuczka”, na „policjanta”. Wskazała również, jak postępować w przypadku potencjalnych zagrożeń.  senior-pomocny

Seniorzy poznali metody działania kieszonkowców. Otrzymali wskazówki, jak zachować się, będąc świadkiem lub ofiarą napadu. Poruszono również problem bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Pani aspirant wzbogaciła prelekcję autentycznymi nagraniami z materiałów policyjnych oraz przykładami z działania oszustów. Słuchacze chętnie zadawali pytania, sami również podawali przykłady zdarzeń, z jakimi spotkali się w przeszłości.

RK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
XY
XY
6 lata temu

Zapobieganie to bardzo dobry sposób na uniknięcie kłopotów. Takie spotkania to dobry pomysł

Zainteresowany
Zainteresowany
6 lata temu

Seniorem jeszcze nie jestem a na takie spotkanie chętnie bym poszedł.

ŁP
ŁP
6 lata temu

Słuszna idea. Oszustów chcących okraść seniorów nie brakuje.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x