Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Jak nie stać się ofiarą przestępstwa – spotkanie seniorów z asp. Anną Pawłowską


fot1Jak już wcześniej informowaliśmy Federacja Mazowia realizuje w Mławie projekt Aktywizacji Społecznej Osób Starszych pt. „Dostępne Miasta – Senior (po)Mocny w Partycypacji II”. Jest to projekt rządowy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Seniorzy, którzy uczestniczą w przedsięwzięciu, otrzymają bezpłatne wsparcie w postaci cyklu szkoleń i warsztatów.

KSP Mława nabór

W piątek 6 listopada br. w sali ślubów w mławskim ratuszu seniorzy mieli okazję spotkać się z policjantką asp. Anną Pawłowską (prewencja kryminalna) z mławskiej komendy policji. Podczas prelekcji słuchacze dowiedzieli się, jak nie stać się ofiarą przestępstwa oraz jak zabezpieczać swoje mieszkanie. Policjantka przedstawiła metody, którymi posługują się wyłudzacze m.in. metoda na „wnuczka”, na „policjanta”. Wskazała również, jak postępować w przypadku potencjalnych zagrożeń.  senior-pomocny

Seniorzy poznali metody działania kieszonkowców. Otrzymali wskazówki, jak zachować się, będąc świadkiem lub ofiarą napadu. Poruszono również problem bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Pani aspirant wzbogaciła prelekcję autentycznymi nagraniami z materiałów policyjnych oraz przykładami z działania oszustów. Słuchacze chętnie zadawali pytania, sami również podawali przykłady zdarzeń, z jakimi spotkali się w przeszłości.

RK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Jak nie stać się ofiarą przestępstwa – spotkanie seniorów z asp. Anną Pawłowską"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
XY
Gość

Zapobieganie to bardzo dobry sposób na uniknięcie kłopotów. Takie spotkania to dobry pomysł

Zainteresowany
Gość

Seniorem jeszcze nie jestem a na takie spotkanie chętnie bym poszedł.

ŁP
Gość

Słuszna idea. Oszustów chcących okraść seniorów nie brakuje.

wpDiscuz