Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Szkoła ze 130-letnią tradycją


DSC_0054Założenie w 1885 roku we wsi Wola Łomska pod patronatem Towarzystwa Kolei Nadwiślańskiej 3-klasowej szkoły elementarnej dało początek dzisiejszemu Zespołowi Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie.


Z tej okazji szkoła przygotowała uroczysty jubileusz. Licznie przybyłych gości witała dyrektor Joanna Wyszkowska. Obecne były władze miasta i powiatu, radni, samorządowcy, przedstawiciel Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, były prorektor i obecny rektor PWSZ w Ciechanowie, dyrektorzy placówek oświatowych i mławskich jednostek samorządowych, dyrektor ds. korporacyjnych LG. Wśród gości dostrzec można było dużą grupę rodziców, no i oczywiście obecne były dzieci i młodzież.

Z tej okazji szkoła została odznaczona medalem pamiątkowym Pro Masovia, wręczonym przez asystenta marszałka województwa. Marszałkowski dyplom uznania za zasługi dla szerzenia oświaty otrzymali: Przemysław Miecznik, Bożena Jabłonowska, Małgorzata Krupa, Zofia Kleniewska, Maria Kupińska, Dorota Kowalewska, Larysa Sieńska, Agnieszka Szerszyńska, Halina Pszczółkowska, i Marzanna Harzyńska.

Wśród gratulacji i prezentów dla szkoły z okazji jubileuszu, wyróżnił się poprzedni dyrektor tej placówki Przemysław Miecznik, ofiarowując archiwalne wydania książek patronki szkoły Haliny Rudnickiej.
Nie obyło się bez wzbudzającej powszechny aplauz części artystycznej, przygotowanej przez dzieci i młodzież ZPO nr 2 w Mławie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x