Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zerowe zainteresowanie „Tygodniem Mediacji”


tydzien-mediacji-podsumowanieAni w mławskim sądzie, ani w prokuraturze, ani także na policji nie pojawił się nikt z pytaniami w tym temacie.


Jak usłyszeliśmy w Sądzie Rejonowym w Mławie, gdzie do dyspozycji byli sędziowie, kuratorzy i asystenci, nikt nie dzwonił i nie przyszedł. Taka sytuacja powtarza się każdego roku, odkąd organizowane są „Tygodnie Mediacji”. Większym zainteresowaniem cieszą się natomiast „Tygodnie Pomocy Ofiarom Przestępstw”.
W sprawach mediacji nikt nie skorzystał także z pomocy prokuratury i policji. – Można było dzwonić do kolegi i ewentualnie umówić się na spotkanie, ale nie miał żadnych telefonów – informuje Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.
„Tydzień mediacji” trwał od 12 do 16 października. Jego ideą była pomoc w znalezieniu rozwiązania konfliktu na drodze mediacji właśnie, a nie sądowej. Można było zasięgnąć informacji o uregulowaniach prawnych i sposobach ugodowego kończenia sporów.

el

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x