Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Warszawscy specjaliści od cukrzycy i otyłości w Mławie


slider12Być może pogoda – padający deszcz, a może inne czynniki przyczyniły się do tego, że kolejek do medyków z Warszawy raczej nie było.


– Przebadanych zostało około 50 osób, ponad połowa po wstępnych badaniach została skierowana do dalszych konsultacji z dwoma obecnymi lekarzami, w tym docentem Pawłem Piątkiewiczem, a 3 przypadki kwalifikowały się do leczenia szpitalnego – informuje Katarzyna Miłobędzka, dyrektor wydziału edukacji i zdrowia w Starostwie Powiatowym w Mławie, które zorganizowało w niedzielę 18 października „Dzień konsultacji diabetologicznych i internistycznych”. – Najważniejsze, że wszyscy, którzy potrzebowali pomocy, otrzymali ją – dodaje.
Przychodziły głównie osoby w średnim i starszym wieku. Na pierwszym stanowisku miały mierzone m.in. poziom cukru we krwi i ciśnienie. Po wstępnych badaniach mogły skorzystać z konsultacji z dwójką lekarzy. Byli i tacy, którzy leczą się już na cukrzycę lub serce i chcieli sprawdzić, czy są dobrze prowadzeni.

Medycy ze Specjalistycznego Centrum Leczenia Cukrzycy i Otyłości w Warszawie od godz. 10 do 16 w Miejskim Domu Kultury w Mławie udzielali porad w zakresie chorób wewnętrznych II stopnia, diabetologii, w tym diety cukrzycowej i stopy cukrzycowej, dawali wskazówki terapeutyczne dotyczące dalszego postępowania, na przykład ustalali odpowiednią dietę dla pacjentów z otyłością, zespołem metabolicznym, cukrzycą typu 2 i nadciśnieniem tętniczym. Prowadzona była też profilaktyka.

el

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x