Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pierwszoklasiści – pasowani. Nauczyciele i pracownicy –nagrodzeni


slider13 października Szkoła Podstawowa w Wyszynach Kościelnych (gm. Stupsk) obchodziła podwójną uroczystość. Przede wszystkim dziewięcioro dzieci złożyło ślubowanie i zostało przez dyrektora Jacka Wiśniewskiego pasowanych na pierwszoklasistę.


W szkole uczy się około 50 dzieci, więc jest szkołą niewielką, jakich w powiecie jest kilkanaście. Uroczystość jednak odbyła się przy bardzo licznym udziale rodziców i zaproszonych gości, w ciepłym i przyjaznym klimacie. Nowi pierwszoklasiści, starannie przygotowani, bez tremy składali ślubowanie:
„Jestem małym Polakiem.
Kocham moją ojczyznę.
Pragnę dbać o dobre imię szkoły.
Przyrzekam być dobrym kolegą.
Przyrzekam być przyjacielem zwierząt i roślin.
Będę starał się swą nauką
Sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Ślubuję! ”
W związku z Dniem Edukacji Narodowej były również gratulacje i nagrody dla pedagogów i pracowników administracji.
Wójt Jacek Świderski przyznał nagrodę Justynie Józefowicz – wychowawczyni oddziału przedszkolnego.
Nagrody dyrektora szkoły otrzymali:
Ewa Kowalska – nauczycielka bibliotekarka
Anna Dębek – katechetka
Pracownicy administracji:
Aneta Kaszubska
Sabina Kłos
Roman Browarek

JK

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ja
Ja
6 lata temu

Czytając te wpisy pod reportażem, odnoszę wrażenie, że niektórzy komentujący nie mają zielonego pojęcia, że Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników szkoły. Nie tylko nauczycieli. Reasumując te nagrody dla pracowników niepedagogicznych nalażą im się, jak psu miska. I tyle w tym temacie:).

staton
staton
6 lata temu
Reply to  Ja

Ale z tego podziału nagród wynika że w szkole jest 100% dobrej administracji i tylko 25% dobrych nauczycieli. A jeśli jest inaczej to skoro ktoś od razu zakłada że nagrody dla niepedagogicznych „się należą…” bo to święto wszystkich pracowników, to dajmy też wszystkim nauczycielom bo oni tez są pracownikami szkoły…. a może im się „miska” nie należy??
A ze zdjęć widać że uroczystość ładnie zorganizowana i oprawa bardzo ładna i na pewno niejedna osoba z pracowników szkoły się ładnie napracowała.

Robi
Robi
6 lata temu
Reply to  staton

Nagrody należą się wszystkim pracownikom szkoły. Bez względu na to czy to nauczyciel, czy nie. I to dyrektor wie najlepiej komu i w jaki sposób ma je przydzielić.
Pieniądze zawsze wywołują niepotrzebne emocje.

mama
mama
6 lata temu

Brawo dla naszych pierwszoklasistów 🙂 W czasach, kiedy ja startowałam jako pierwszoklasista, w naszej szkole nie było jeszcze tradycji pasowania, takie chwile się zapamiętuje.

Pio
Pio
6 lata temu

Zapewne w następnym roku nagrody otrzymają tylko nauczyciele, a wstyd to może tylko tego, że wielu z tych nauczycieli nie przykładało się do swojej pracy. Mam nadzieję, że z nowym dyrektorem to się zmieni.

staton
staton
6 lata temu

Szkoła liczy 12 nauczycieli z czego trzech otrzymuje nagrody. A druga trójca to pracownicy administracyjni. Czyżby w tak małej szkole też było 12 osób administracji? Więc…albo grono pedagogiczne w szkole nie zasłużyło, (w co wątpię), albo połączono Dzień Edukacji Narodowej z Dniem Urzędnika Samorządowego (wypada 27 maja). Trochę głupio, trochę wstyd…..

emeryt
emeryt
6 lata temu
Reply to  staton

Ja nie widzę tu powodu do wstydu. A założenie że miernikiem „zasług” jest % nagrodzonych w grupie zawodowej dało takie a nie inne wnioski. No i pracownicy szkół nigdy nie świętowali dnia samorządowca z tego co wiem 🙂

...
...
6 lata temu
Reply to  emeryt

Porównywanie pracy nauczyciela z pracą administracji (przyznawanie nagród) w Dniu Edukacji Narodowej jest nieco niesmaczne, tym bardziej jeśli 25% nauczycieli otrzymało nagrody, a pracownicy administracyjni zostali nagrodzeni w 50% ? czy 100% ? – ciekawe kryteria.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x