Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mieszkańców Mławy cieszy ta inwestycja


sliderNie było przecięcia wstęgi ani szampana, otwarcie zgromadziło jednak liczną grupę mieszkańców Mławy.


W imieniu władz spółki PKP S.A Bartosz Szubski, dyrektor Departamentu Inwestycji  opowiedział o dworcach systemowych i inwestycjach PKP.
Burmistrz Sławomir Kowalewski zaoferował współpracę miasta przy dalszym zagospodarowaniu otoczenia dworca. Wymienił tu budowę parkingów i placu rekreacji. Mława cieszy się z tej inwestycji, dobrze że nie musimy się wstydzić, bo w tym miejscu wcześniej była informacja, że najbliższa toaleta w Działdowie.

Piękny dworzec, szkoda tylko że pociągi się nie zatrzymują – postulowali po oficjalnych przemowach mieszkańcy. Bartosz Szubski nie obiecał większej ilości połączeń, zadeklarował jednak podnoszenie komfortu jazdy poprzez unowocześnienie taboru.

PKP przewidziało atrakcje towarzyszące otwarciu – zwłaszcza dla najmłodszych mieszkańców. Można było zagrać w interaktywne gry, pomalować twarz, lub budować dworce i kolejki z klocków.

Mławski dworzec będzie otwarty w godzinach: 3.15 – 00.00. Kasy będą czynne w godzinach: 5.10 – 16.40 (od poniedziałku do soboty) oraz w godzinach: 6.40 – 17.40 (w niedziele i święta).

(red.)

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Historyk
Historyk
6 lata temu

Jak to skąd. Ze szkoły podstawowej na Wólce. I nie bądź zdziwiony. Przyszły elektorat już dzisiaj trzeba sobie wychowywać. Przykład: Kto jest lepszy, dzieci? Bóg czy dzieduszka Stalin? – Bóg! – odpowiadały maluchy. – To krzyczcie, żeby Bóg dał wam cukierków. Dzieci krzyczą. Nic. – A teraz krzyczcie, żeby Stalin wam dał cukierków. Krzyczą. Cukierki lecą z balkonu wysypywane z wiadra przez sowieckiego żołnierza. Dzieciaki, kto dał Wam dworzec? – ……………….. odpowiedziały maluchy, a kto dał Wam baloniki? – ………………………………… odpowiedziały dzieci.

Z daleka
Z daleka
6 lata temu

przepraszam, ale pozwolę sobie zadać Państwu. Skąd wzięli się na tym otwarciu nauczyciele z pobliskiej szkoły wraz ze swoimi wychowankami ?

Pijany konduktor
Pijany konduktor
6 lata temu

„Kolorowych jarmarków, Blaszanych zegarków, Pierzastych kogucików, Baloników na druciku, Motyli drewnianych, Koników bujanych, Cukrowej waty, Z piernika chaty”. Ale kogo tam nie było, to Janusz Laskowski nie dośpiewał. Proszę popatrzeć na zdjęcia i dośpiewać samemu „Moje gały tam widziały ….”

mink
mink
6 lata temu

proponuję zajrzeć do rozkładu jazdy i wszystkie pociągi pośpieszne zatrzymują się w Mławie. A pendolino w Ciechanowie się jeszcze nie zatrzymuje.

brrr
brrr
6 lata temu

Mnie również cieszy nowy, ładny dworzec. Pomijając, że stary był obskurny, to zimą czekając na pociąg można było zamarznąć. Inna sprawa, że dworzec to zawsze wizytówka dla miasta…

frekwencja
frekwencja
6 lata temu

super, że przyszło aż tyle ludzi

staton
staton
6 lata temu

Skoro jest dworzec i nie zatrzymują się pociągi to teraz proponuję lotnisko…ostatecznie jest potrzebne bo samoloty nad miastem też na pewno przelatują. A co….Radom ma a Mlawa nie może?

on
on
6 lata temu
Reply to  staton

lotnisko? my się cieszymy że jest toaleta, bo z moczem do działdowa ciężko dojść

staton
staton
6 lata temu
Reply to  on

Cóż…. samo słowo mocz, ma coś wspólnego z moczeniem się. Może więc brak toalety miał głębsze podłoże… hehe….czyli przybrał postać polowej latryny w krzakach….jak wszedłeś za potrzebą zmoczyłeś sobie nogawki spodni, a i tak byłeś szczęśliwy jak butów w g…. nie ubrudziłeś.

an
an
6 lata temu

Nie zatrzymują się pociągi? a burmistrz chce postawić jeszcze jeden dworzec pkp przy Mława Miasto – to jeszcze mniej będzie się zatrzymywać na Wólce. W Ciechanowie zatrzymuje się pendolino. a my mamy misia na miarę naszych mozliwości

Wólczanin
Wólczanin
6 lata temu

Pociągi pośpieszne się nie zatrzymują, to może chociaż drezyny?

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x