Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Okradli 91- letnią seniorkę. Podali się za pracowników firmy wodociągowej.


na-sygnaleMławska policja ustala sprawców kradzieży, którzy weszli do mieszkania 91- letniej mławianki, twierdząc że są pracownikami firmy wodociągowej. Seniorka straciła kilkanaście tysięcy złotych.


Do zdarzenia doszło w czwartek, 8 października ok. godz. 11.00 w jednym z bloków w centrum Mławy. Do mieszkania seniorki zapukała młoda kobieta, która oświadczyła, że jest pracownikiem firmy wodociągowej. Wyjaśniła, że doszło do awarii i prawdopodobnie zanieczyszczenia wody, więc musi to skontrolować. W trakcie tej kontroli do mieszkania wszedł młody mężczyzna, który również podawał się za pracownika wodociągów. Po dokonanej kontroli oboje opuścili mieszkanie seniorki. Jak się potem okazało, wykorzystując nieuwagę właścicielki mieszkania , ukradli przechowywane w domu pieniądze. Seniorka powiadomiła policję dopiero następnego dnia. Trwają czynności.

Policja przestrzega aby nie wpuszczać do domu lub mieszkania nikogo obcego, szczególnie gdy jesteśmy sami. Nagła wizyta nieznanego pracownika administracji budynku, wodociągów czy gazownictwa, powinna wzbudzić naszą ostrożność. Warto mieć również numer telefonu do administratora budynku, aby skonsultować z nim powód wizyty wszelkiego rodzaju specjalistów, zanim wpuścimy ich do mieszkania. Gdy jesteśmy sami, należy poprosić zaufanego sąsiada o pomoc. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń należy natychmiast powiadomić policję.

KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x