Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

To już pewne. Otwarcie nowego dworca PKP w Mławie 14 października


slider

foto: codziennikmlawski


Stary dworzec zbudowany w latach 80 został wyburzony, a w jego miejscu pojawił się nowoczesny obiekt. Dworzec zbudowano w ramach projektu Innowacyjne Dworce Systemowe – podobne obiekty powstały w Ciechanowie, Nasielsku i Strzelcach Krajeńskich.

Całościowy koszt prac to ok. 3,6 mln zł. Otwarcie dworca nastąpi 14 października 2015 – informuje nas Maciej Bułtowicz z PKP S.A

Jednym z bardzo ciekawych rozwiązań technicznych , jest dynamiczny system iluminacji. Dworzec jest podświetlany w momencie przyjazdu pociągu na stację.
Inne ciekawe rozwiązanie to BMS, czyli system inteligentnego zarządzania budynkiem, ułatwiający odpowiednią konfigurację systemów i dbanie o prawidłowe funkcjonowanie obiektu.
Ciekawostką jest zielony dach pokrywający wiatę – konstrukcja dachu zielonego umożliwia gromadzenie pewnych ilości wody deszczowej, dzięki temu mniej jej odpływa do kanalizacji, a jednocześnie woda może parować do atmosfery, przyczyniając się do poprawienia wilgotności powietrza w najbliższym otoczeniu; jednocześnie dach zielony jest dobrym izolatorem.
Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, na terenie dworca działa bezpłatna sieć WiFi.

Oprac. JK
Źródło: PKP S.A

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
MartaM
MartaM
6 lata temu

Taki dworzec na Mlawe wystarczy. Mogły być już dwa ale burmistrzowi się zachciało zintegrowanego dworca w niespełna 30 tys.miescie.

pasarga
pasarga
6 lata temu

Na ścianie wejściowej brak nazwy miasta MŁAWA

emu
emu
6 lata temu

na zdjęciu prezentuje się bardzo fajnie 🙂

mlawianin
mlawianin
6 lata temu

Wszystko ladnie i pieknie tylko zapomnieli o kilku rzeczach to kochane PKP. Natomiast kasa biletowa nie bedzie calodobowa wiec tez nie ma pewnosci czy poczekalnia bedzie otwarta dla oczekujacych.. Brak biletomatu to kolejny blad gdyz sami wprowadzili karty mazowieckie i tylko w nich mozna doladowac je.. Zrobili „tyle” udogodnien ze sami nie wiedza gdzie popelnili podstawowe bledy ale to wyjdzie w codziennym zyciu

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x