Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Przeprowadzka PUP do końca roku


pup rozbudowa

foto: codziennikmlawski

Słoneczne ogrody Mława

Trwają prace przy budowie łącznika między budynkami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej a Powiatowym Urzędem Pracy przy ul. Wyspiańskiego w Mławie.

– Do końca roku się tu przeniesiemy. Widać, że pracę się toczą, bo jesteśmy rozkopani – informuje Aldona Zasina, zastępca dyrektora PUP. Mówi, że przeprowadzkę trzeba rozwiązać logistycznie, bo urząd nie może sobie pozwolić na przestój, najprawdopodobniej rzeczy z budynku przy ul. Piłsudskiego będą przetransportowywane w weekendy.

Zlokalizowanie urzędu w jednym miejscu ułatwi kontakt z instytucją bezrobotnym. Dotychczas rejestrowali się i odbierali zaświadczenia przy ul. Piłsudskiego, a resztę spraw załatwiali w budynku przy ul. Wyspiańskiego. Zdarzało się, że ktoś się pomylił i musiał przejść dość spory kawałek drogi z jednej siedziby do drugiej. Scalenie „pośredniaka” usprawni też jego pracę.

Przetarg na „Budowę budynku użyteczności publicznej jako uzupełnienie zabudowy pomiędzy dwoma istniejącymi budynkami położonymi w Mławie przy ul. Wyspiańskiego 7 i 8 wraz z niezbędną infrastrukturą”, ogłoszony w sierpniu zeszłego roku, wygrała spółka LEGAR z Działdowa, a podwykonawcą jest firma BUD-POL Usługi Ogólnobudowlane z Mławy. Roboty, zgodnie z planem, mają się zakończyć do grudnia. Całkowity koszt inwestycji to ok. 2,5 mln zł.
Starostwo pokryje go z własnego budżetu, na ten cel mają pójść pieniądze ze sprzedaży budynku PUP przy ul. Piłsudskiego. W sierpniu radni powiatowi zaakceptowali ten pomysł.

el

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

1500
novo

Legenda głosi,że ….kiedyś,…komuś, Mławski PUP znalazł pracę!!

olo

przecież pup nie jest od szukania pracy. pup rejestruje, statystykuje, mówi o problemach bezrobocia i zatrudnia urzędników żeby nie byli bezrobotni. gdyby znaleźli pracę dla wszystkich to trzeba by ich rozwiązać

Sylwo

Wiadomo kto kupił działkę przy Piłsudskiego i co tam będzie?