Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Trzy drużyny grają dalej. Mławianka broni tytułu


sliderW poprzednim sezonie Mławianka sięgnęła po główne trofeum Okręgowego Pucharu Polski. Wczoraj rozegrano pierwszą rundę tegorocznej edycji.

KSP Mława nabór

Podopieczni Piotra Zajączkowskiego przystąpią do zmagań później, walczyły za to inne zespoły z naszego powiatu.

W Kuczborku rozegrano lokalne derby, GKS Lipowiec zmierzył się z Żakiem Szreńsk. Goście zwyciężyli 3:0, bramki dla beniaminka ligi okręgowej zdobyli Grzegorz Kołakowski i Jarosław Sawicki. Ponadto jedno trafienie dla szreńszczan to efekt samobójczego strzału jednego z rywali.

Kolejny derbowy pojedynek rozegrano w Dzierzgowie. Miejscowa Tamka podejmowała Wieczfniankę Wieczfnia Kościelna. Pojedynek przyniósł aż sześć goli, cztery z nich zdobyli gospodarze. Dwa razy na listę strzelców wpisał się grający trener dzierzgowian Jacek Szypulski. Ponadto pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Łukasz Wójtowicz, a efektownym lobem z ponad czterdziestu metrów zaskoczył bramkarza przeciwników Tomasz Dudziński.

Ekipa z Wieczfni zdołała odpowiedź dwukrotnie. Na listę strzelców wpisali się wychowankowie Mławianki, Kamil Rutkowski i Łukasz Palewski.

W ostatnim pojedynku z udziałem naszej drużyny, Konopianka rywalizowała na własnym terenie z Tęczą Ojrzeń. Ekipa z Konopek wyszła zwycięsko z konfrontacji z przedstawicielem okręgówki. Triumfowała 3:1 po trafieniach Kamila Nosarzewskiego, Norberta Maracha i Mateusza Pietrusia (kolejny wychowanek Mławianki).

Druga runda została zaplanowana na środę 16 września. Jeszcze bez Mławianki, czwartoligowcy przystąpią do zmagań najprawdopodobniej od trzeciej rundy.

Wyniki
GKS Lipowiec – Żak Szreńsk 0:3
Konopianka Konopki – Tęcza Ojrzeń 3:1
Tamka Dzierzgowo – Konopianka Konopki 4:2

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz