Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

Ten przekaz jest emitowany w naszą galaktykę


Nowoczesny system bezprzewodowych mikrofonów konferencyjnych i cyfrowego wspomagania głosowań zakupiony dla radnych miejskich nie działa poprawnie. Miasto, a właściwie Miejski Dom Kultury wydał na ten cel niemal 35 tys. zł. Pierwszy raz radni użyli systemu w listopadzie 2017 roku, a potem praktycznie na każdej sesji były z nim jakieś problemy. Zwykle objawiały się tym, że radni nie mogli włączyć swojego mikrofonu.

Wspomniana wyżej sytuacja spowodowała, że podczas ostatniej sesji rady miasta w dniu 6 lutego radny Henryk Kacprzak złożył wniosek, aby osoba odpowiedzialna w odpowiedni sposób przygotowała salę obrad.

– Składam wniosek formalny odnośnie komunikacji i mikrofonów na sesjach rady miasta, aby osoba odpowiedzialna za przygotowanie obrad sesji rady miasta w odpowiedni sposób przygotowała salę. Uważam że posiedzenie i sesja rady miasta wymaga szacunku i powagi, przekaz jest emitowany w naszą galaktykę, bo w każdym rejonie świata, w tej chwili oglądają nas – powiedział radny Kacprzak.

Do kwestii mikrofonów poruszonej przez radnego Kacprzaka odniósł się przewodniczący rady miasta Leszek Ośliźlok.

– Odpowiedzialnym za przebieg całej sesji jestem ja. I sam widzę, że to już jest kolejna sesja, gdzie mamy rzeczywiście problem z nagłośnieniem. Bo to chyba już nie jest to, że ktoś tu się cały czas myli, tylko rzeczywiście jest tu jakiś problem i mam nadzieję, że do następnej sesji ten problem zostanie rozwiązany. Natomiast jeśli nie, to wrócimy do mikrofonów bezprzewodowych, bo tak pracować na sesji, ani państwo ani goście nie powinni – powiedział przewodniczący rady.

MDK już podjął działania aby wyeliminować usterkę, wystąpił mianowicie do dostawcy systemu o wymianę akumulatorów zasilających mikrofon stojący przed każdym z radnych.

– Akumulatory są już w drodze. Te załączone nie są tak wytrzymałe jak określiliśmy w specyfikacji, a zwykłe baterie nie trzymają – wyjaśnił Leszek Masacz z MDK w Mławie.

Jednak sesja rady miasta w dniu 6 lutego była sesją szczególną, ze względu na wprowadzony w nadzwyczajnym trybie przez burmistrza wniosek o odwołanie skarbnika i powołanie nowej osoby na tę funkcję.  Według relacji osób, które interesowały się sprawą konfliktu pomiędzy burmistrzem Kowalewskim a skarbnikiem Antczakiem i oglądały transmisję online z obrad rady, ta również napotykała problemy techniczne, głównie związane z zanikiem fonii. Co ciekawe, w opublikowanej na serwisie YouTube retransmisji obrad tej właśnie sesji brakuje początkowego jej fragmentu i wystąpienia radnego Michała Pola, który kwestionował sposób w jaki tak ważne dla rady uchwały zostały wniesione do prządku sesji.

Jeżeli jest tak jak twierdzi, zapewne trochę żartobliwie radny Kacprzak, to w naszą galaktykę na pewno poszedł przekaz oględnie mówiąc nie najlepszy i niepełny.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

36 - liczba komentarzy w artykule "Ten przekaz jest emitowany w naszą galaktykę"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Kaśka
Gość

To wszystko, to przez te ciężkostrawne pączki. Zje się takich pięć i się pierdzi. Mikrofony nie działają to i ludzie nie słyszą.

dzidek
Gość

Mam to rozumieć że ten post napisałaś z własnego doświadczenie, na przyszłość uważaj na siebie i nie jedz tak dużo pączków.

NN....
Gość

Kuła tu gadam a tam mnie słychać

NN....
Gość

Kuła Janusz gdzie ta kabla

Łanłejtiket
Gość

Myślę że powinnyśmy całą „Wielką Radę” wysłać do innej galaktyki, może kupimy starą nyskę i wyślemy w kosmos.

JFK..
Gość

He he a ten spec od elektroniki z jaką mina
Naprawia mikrofon normalnie kolejny odcinek Januszy

Anonim
Gość

Kula. kiedys to były mikrofony kula nie to co tera kula

Xyz
Gość

K.da.. A co to tam gada ?

wpDiscuz