Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Karnawałowy koncert Mławskiej Orkiestry Dętej


W tym roku 13 lutego przypada ostatni dzień karnawału. To ostatnia przed świętami Wielkanocnymi okazja, aby pobawić się na balu, a przynajmniej posłuchać dobrej muzyki. W ten więc wieczór znalazło się wielu chętnych mieszkańców naszego miasta, aby w sali mławskiego kina posłuchać koncertu Mławskiej Orkiestry Dętej.

Wtorkowy koncert był nie tylko okazją, żeby posłuchać, ocenić efekty kilkuletniej pracy i oklaskiwać występy orkiestry. Dla orkiestry ten koncert był też okazją, by młodych muzyków przedstawić z imienia i nazwiska. Przy okazji koncertu publiczność przekonała się o tym, że nie tak łatwo wydobyć dźwięk np. z trąbki.

Od kompozycji mistrzów muzyki klasycznej, poprzez repertuar patriotyczno – żołnierski, aż do znanych hitów muzyki rozrywkowej – w programie koncertu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Usłyszeliśmy m.in. utwory: Tijuana Taxi z repertuaru Herb Alpertarr. John Edmondson w połączeniu z utworem Kwiat Jednej Nocy zespołu Alibabki, EightiesFlashbackarr Paul Murtha, czyli wiązanka hitów lat 80. (Survivor – Eye of the tiger, Michael Jackson – Thriller, CyndiLauper – Time after Time, Bon Jovi – YouGive Love a Bad Name), One Moment in Time – z repertuaru Whitney Houston arr. John Higgins. Wybrzmiała też muzyka z filmu „Król Lew” z repertuaru Elthona Johna oraz Hello Dolly z repertuaru Louisa Armstronga arr. Hans Kolditz. Koncert zamknęły „Perły walca” – wiązanka kilku pięknych utworów wiedeńskich kompozytorów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i posłuchania fragmentu koncertu.

JK

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl