Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Samobójstwo Dominika. Oskarżona nauczycielka stanęła przed sądem


samobójstwo ucznia w Bieżuniu nauczycielka stanęła przed sądem trwa proces przesłuchiwanie świadkówWczoraj (12 lutego) przed mławskim sądem rozpoczął się proces Bożeny S., nauczycielki z Zespołu Placówek Oświatowych w Bieżuniu, oskarżonej o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad 14 letnim Dominikiem, uczniem I klasy gimnazjum, który w maju 2015 roku popełnił samobójstwo. Sąd dwukrotnie odrzucił  wniosek obrońcy oskarżonej o wyłączenie jawności procesu, gdyż wnioskowi sprzeciwił się prokurator. Zapowiada się długi proces, przed sądem bowiem zeznawać będzie ponad 80 świadków.

Sprawa tragicznej śmierci nastolatka poruszyła i zbulwersowała całą Polskę. W trakcie  śledztwa ustalono, że Dominik był nękany przez niektórych uczniów. Naśmiewali się oni z jego ubioru i fryzury, wyzywali i szarpali. Sprawa pięciu z nich toczy się obecnie w wydziale rodzinnym mławskiego sądu, a jej akta zostały włączone do sprawy toczącej się przeciw nauczycielce, podobnie jak akta postępowania dyscyplinarnego prowadzonego przez rzecznika dyscyplinarnego przy Wojewodzie Mazowieckim. Być może ze względu na to, że oskarżona jest żoną znanego w Bieżuniu samorządowca, na procesie jako obserwator obecny był przedstawiciel Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

W pierwszym dniu właściwego procesu Bożena S. usłyszała akt oskarżenia, a jako świadkowie zeznawali przed sądem rodzice Dominika oraz brat jego matki.

– Oskarżam Bożenę S. o to że w okresie od września 2014 roku do 7 maja 2015 w Bieżuniu, jako nauczyciel chemii w ZPO w Bieżuniu znęcała się fizycznie i psychicznie nad małoletnim Dominikiem Szymańskim w ten sposób, że w obecności całej klasy wielokrotnie naruszyła jego nietykalność cielesną, wielokrotnie poniżała i szydziła, gnębiła, upokarzała, nękała, obrażała, ośmieszała,  pogardliwie się odnosiła, wyśmiewała, w następstwie czego Dominik Szymański targnął się w dniu 7 maja 2015 na własne życie poprzez powieszenie się w mieszkaniu – zarzucił oskarżonej prokurator Marek Łasicki.

Oskarżona Bożena S. nie przyznała się do winy. Odmówiła też odpowiedzi na pytania prokuratora i oskarżycielki posiłkowej. Odpowiadała jedynie na pytania sądu i obrońcy.

– Od 29 lat pracuję w szkole. Pracowałam na wszystkich szczeblach edukacji, nigdy nie użyłam wobec chłopca siły. Praca z młodzieżą jest dla mnie źródłem satysfakcji, mam dobry kontakt z młodzieżą. Byłam wielokrotnie nagradzana – mówiła m.in. oskarżona.

– Dominik był spokojnym chłopcem. Nie wyróżniał się, nie interesował się zbytnio chemią, ale nie miał też problemu z ocenami. Nagonka rozpoczęła się od programu TVN Uwaga. Byłam zszokowana, że dotyczy mojej osoby. Zaczęłam być hejtowana. Czułam się skazana zanim jeszcze przedstawiono mi akt oskarżenia – dodała Bożena S.

Po wysłuchaniu aktu oskarżenia i złożeniu wyjaśnień przed sądem opuściła salę rozpraw wraz z mężem, który jej towarzyszył.

JK

Zobacz także…

Sprawcy włamania do NeoNet skazani. Są wśród nich mławianie

AKTUALIZACJA: Śmiertelny wypadek na „siódemce” koło Wiśniewa. Policjanci ustalili tożsamość zmarłego

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapoznaj się ze szczegółami TUTAJ