Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Samobójstwo Dominika. Oskarżona nauczycielka stanęła przed sądem


Plebiscyt Najlepszy Radny Miasta Mlawa biezacej kadencji Radni Mlawa glosowanie

samobójstwo ucznia w Bieżuniu nauczycielka stanęła przed sądem trwa proces przesłuchiwanie świadkówWczoraj (12 lutego) przed mławskim sądem rozpoczął się proces Bożeny S., nauczycielki z Zespołu Placówek Oświatowych w Bieżuniu, oskarżonej o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad 14 letnim Dominikiem, uczniem I klasy gimnazjum, który w maju 2015 roku popełnił samobójstwo. Sąd dwukrotnie odrzucił  wniosek obrońcy oskarżonej o wyłączenie jawności procesu, gdyż wnioskowi sprzeciwił się prokurator. Zapowiada się długi proces, przed sądem bowiem zeznawać będzie ponad 80 świadków.

Sprawa tragicznej śmierci nastolatka poruszyła i zbulwersowała całą Polskę. W trakcie  śledztwa ustalono, że Dominik był nękany przez niektórych uczniów. Naśmiewali się oni z jego ubioru i fryzury, wyzywali i szarpali. Sprawa pięciu z nich toczy się obecnie w wydziale rodzinnym mławskiego sądu, a jej akta zostały włączone do sprawy toczącej się przeciw nauczycielce, podobnie jak akta postępowania dyscyplinarnego prowadzonego przez rzecznika dyscyplinarnego przy Wojewodzie Mazowieckim. Być może ze względu na to, że oskarżona jest żoną znanego w Bieżuniu samorządowca, na procesie jako obserwator obecny był przedstawiciel Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

W pierwszym dniu właściwego procesu Bożena S. usłyszała akt oskarżenia, a jako świadkowie zeznawali przed sądem rodzice Dominika oraz brat jego matki.

– Oskarżam Bożenę S. o to że w okresie od września 2014 roku do 7 maja 2015 w Bieżuniu, jako nauczyciel chemii w ZPO w Bieżuniu znęcała się fizycznie i psychicznie nad małoletnim Dominikiem Szymańskim w ten sposób, że w obecności całej klasy wielokrotnie naruszyła jego nietykalność cielesną, wielokrotnie poniżała i szydziła, gnębiła, upokarzała, nękała, obrażała, ośmieszała,  pogardliwie się odnosiła, wyśmiewała, w następstwie czego Dominik Szymański targnął się w dniu 7 maja 2015 na własne życie poprzez powieszenie się w mieszkaniu – zarzucił oskarżonej prokurator Marek Łasicki.

Oskarżona Bożena S. nie przyznała się do winy. Odmówiła też odpowiedzi na pytania prokuratora i oskarżycielki posiłkowej. Odpowiadała jedynie na pytania sądu i obrońcy.

– Od 29 lat pracuję w szkole. Pracowałam na wszystkich szczeblach edukacji, nigdy nie użyłam wobec chłopca siły. Praca z młodzieżą jest dla mnie źródłem satysfakcji, mam dobry kontakt z młodzieżą. Byłam wielokrotnie nagradzana – mówiła m.in. oskarżona.

– Dominik był spokojnym chłopcem. Nie wyróżniał się, nie interesował się zbytnio chemią, ale nie miał też problemu z ocenami. Nagonka rozpoczęła się od programu TVN Uwaga. Byłam zszokowana, że dotyczy mojej osoby. Zaczęłam być hejtowana. Czułam się skazana zanim jeszcze przedstawiono mi akt oskarżenia – dodała Bożena S.

Po wysłuchaniu aktu oskarżenia i złożeniu wyjaśnień przed sądem opuściła salę rozpraw wraz z mężem, który jej towarzyszył.

JK

Zobacz także…

Sprawcy włamania do NeoNet skazani. Są wśród nich mławianie

AKTUALIZACJA: Śmiertelny wypadek na „siódemce” koło Wiśniewa. Policjanci ustalili tożsamość zmarłego

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

36 - liczba komentarzy w artykule "Samobójstwo Dominika. Oskarżona nauczycielka stanęła przed sądem"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Witek
Gość

„Po wysłuchaniu aktu oskarżenia i złożeniu wyjaśnień przed sądem opuściła salę rozpraw wraz z mężem, który jej towarzyszył.” – tylko winny ucieka, i nie chce patrzeć w twarz…

Byly Uczen
Gość

Nauczyciele czuja sie bezkarni szczegolnie Ci starsi mysla ze wszystko im wolno. W kazdej szkole znajdzie sie taki nauczyciel. Powinni wziasc sie im za dupy. A tych starych juz dawno na emerytury wygnac.

Nauczyciel
Gość

Skoro Masz nick „były uczeń”, wskazuje na Twe uczęszczanie do szkoły. A skoro tak, to pisownia wyrazów wskazana. Wniosek: najpierw Weź proszę się za swą d…ę i za naukę. Nie pozdrawiam.

Loti
Gość

Odpowiedz godna prawdziwego pedagoga( pewnie z powołania)

Maria
Gość

Bo to te wspaniałe związki PZ… w całej Polsce, komuna i tyle !

Adam
Gość

Bieżuń to największa dziura powiatu zurominskiego pelno kurnikow i znajomosci mam nadzieje ze q tej sytulacji znajomosci nie beda sie liczyc ten chlopiec mial cale zycie przed soba

Ania.
Gość

nagradzana? dobry kontakt z dziećmi? dobry żart. ..
ta Pani również mi dokuczala i nie tylko mi… nigdy nie zapomnę jej „zarcikow”, tekstów do ucznia którego uważała za nic!
bardzo dobrze ze się za nią wzięli… w każdej klasie miała kozła ofiarnego… żeby się popisać jaka ona jest fajna.

Gość
Gość
Zgadzam się, zawsze miała pupilkow i kozła ofiarnego, dzieci tych bogatych zawsze miały u niej fory, .. A jak już na kogoś się uwziela to miał przerabane. Mi nie dokuczala ale pamiętam jak chciałam poprawić na koniec I semestru z4 na 5,dała mi zadania z drugiego semestru.. oczywiście nie poprawilam oceny a na zarzut ze dała mi pytania z tego czego jeszcze nie było odpowiedziała że uczennica piątkowa powinna znać materiał na przód… nagradzany pedagog… dobre sobie szkołę skończyłam dawno temu, jeszcze dawna podstawowka 8 klas,a tą jej wynioslosc i traktowanie uczniów z góry zapamietam już D końca życia, bo… Czytaj więcej »
do Ani
Gość

skoro Ci dokuczała, to dlaczego się nie zgłosisz i nie powiesz

Ania
Gość

bo co by to dało? ?? chłopak się zabił i dalej jest bezkarna!

Ania
Gość

jeszcze mąż na wysokim stanowisku….

każdy kto chodził do tej szkoły wie jak było 🙂

jakoś wrednej Majeczki (liceum w Biezuniu) tez wszyscy się bali i co z tego ze gdzieś by się to zgłosiło? 15 lat temu to nie było tak dobrze jak teraz… bo zawsze sprawa ucichla.

lil
Gość

wielokrotnie nagradzana….a kto nagradza?dyrektorka po znajomości.Oby zgnila we więzieniu ,bez powodu nie zostala oskarżona!

wpDiscuz