Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zespół Muzyczny AKTON wesela imprezy dancingi
Logo

Prawie 2,3 mln zł na budowę ronda na ulicy Sienkiewicza


Plebiscyt Najlepszy Radny Miasta Mlawa biezacej kadencji Radni Mlawa glosowanie

Dziś o godzinie 11 w Urzędzie  Miasta w Ciechanowie, podpisane zostaną umowy na dofinansowanie z budżetu Mazowsza przebudowy dróg powiatowych w powiatach: ciechanowskim, mławskim, żuromińskim, przasnyskim i pułtuskim. Trafi do nich w sumie ponad 18 mln zł dofinansowania.

Oznacza to, że jeszcze w tym roku starostwo otrzyma prawie 2,3 mln zł dofinansowania na budowę ronda łączącego ulice Sienkiewicza, Kościuszki i Lelewela oraz przebudowę tej ostatniej. Prace przy przebudowie tego skrzyżowania rozpoczną się jeszcze w tym roku, starostwo dysponuje tu gotową już dokumentacja techniczną.

Nie jest jednak tak, jak myślą niektórzy mieszkańcy miasta, że prace już się rozpoczęły. Trwające obecnie w okolicy tego skrzyżowania roboty w pasie drogowym, związane są z modernizacją sieci energetycznej m.in. w celu przyłączenia nowo powstającego budynku wielorodzinnego przy ulicy Kościuszki.

Zanim starostwo rozpocznie właściwą inwestycję, miasto musi na tym odcinku zmodernizować podziemne sieci wodociągowe i kanalizacyjne.

– Jutro podpiszemy umowę z marszałkiem na dofinansowanie budowy ronda. Ta przebudowa wykonana będzie w ramach pierwszego etapu modernizacji całego ciągu ulicy Kościuszki i obejmie obszar sięgający do ulicy Ordona – mówi starosta Włodzimierz Wojnarowski.

JK

Zobacz także:

Tak ma wyglądać nowe rondo na Sienkiewicza

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

4 - liczba komentarzy w artykule "Prawie 2,3 mln zł na budowę ronda na ulicy Sienkiewicza"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Marek
Gość

To dopiero sie zacznie. Kierowcy omijac szerokim lukiem te skrzyzowanie

Mławiak
Gość

Cztery lata temu wykonano przebudowę tego skrzyżowania. Teraz w tym miejscu budujemy rondo. Kto zapłaci za wyrzucone w błoto pieniądze? Dlaczego tak bezmyślnie trwonimy publiczne fundusze? Kto za to odpowiada? Czy ktoś to rozliczy?

Anonimowo
Gość

Tak, i trzeba dodać, że starostwo zapierało się, bijąc siw piersi, iż w tym miejscu ronda nie da się zrobić, ale tak to jest jak się wydaje nie swoje pieniądze. Gdyby niefortunne decyzje urzędnicze skutkowały konsekwencjami z ich własnych kieszeni, wtedy urzędasy byliby bardziej powściągliwi w pochopnych decyzjach i nie rzucaliby tak naszymi pieniędzmi na lewo i prawo.
Dotyczy to nie tylko starosty.
Naszymi pieniędzmi to najbardziej szafuje w sumie RATUSZ, starostwo jeszcze czasami myśli i w sumie pozyskuje środki zewnętrzne, co w ratuszu bywa ewenementem, burmistrzowi co się w nocy przyśni, ro realizuje, nie przejmując się kosztami.

Gall Anonim
Gość

Gratulacje rodacy 🙂 Znów będziemy mieli nowe pozapadane studzienki w jezdni i nierówny asfalt zrobiony za publiczne pieniądze 🙂

wpDiscuz