Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Patryk Fabisiak kandydat do Rady Miasta Jolanta Karpińska kandydatka do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux

Mławianin wykonał pasek do zegarka dla Mariana Opani


Marian Opania i Rafał Karczmarczyk

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Rafał Karczmarczyk z Mławy, członek Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa w Łodzi własnoręcznie wykonał pasek do zegarka dla znanego polskiego aktora – Mariana Opani.

Marian Opania kilka tygodni temu zwrócił się do stowarzyszenia o naprawę swojego zegarka. Polski aktor posiada go nieprzerwanie od 1966 roku. Czasomierz przeszedł pełny serwis, który wykonał mistrz Marek Biń, natomiast pasek wykonał mławianin Rafał Karczmarczyk.

– Naprawę  i robienie pasków traktuję jako hobby – mówi Rafał Karczmarczyk.

Zegarek Mariana Opani przeszedł renowację w ramach akcji „Ratujmy zegarki kieszonkowe”. Aktor otrzymał go od władz Stowarzyszenia w piątek, 26 stycznia w restauracji „Zegarmistrzowska”. Spotkanie zbiegło się z oficjalną prezentacją pierwszego katalogu opisującego zeszłoroczny Festiwal It’s All About Watches. Aktor został honorowym członkiem  Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa i osobiście wsparł akcję.

– Pasek dla pana Mariana Opani został wykonany ze skóry cielęcej i zastąpił stary – opowiada dalej Rafał Karczmarczyk. To była wspaniała przygoda. Oczywiście dziękuję Stowarzyszeniu za możliwość udziału w tym przedsięwzięciu.

W najbliższych tygodniach Stowarzyszenie na swojej stronie internetowej zaprezentuje wywiad z Marianem Opanią, w którym opisana będzie historia zegarka.

Prezesem Stowarzyszenia jest Filip Odrobiński, wiceprezesem Jan Szymański, członkiem zarządu jest Paweł Kowalczyk, członkiem rady nadzorczej – Mateusz Piechnik, a kontaktem z mediami zajmuje się Jacek Szabela.

SzW

Fot. Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa

Zobacz także…

Pasja Roberta Adamiaka. Koniecznie zobacz te cudowne zdjęcia

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
mławianka

Interesujące hobby 🙂 Gratuluję

The best

Gratulacje. Niewielu Mławian na ciekawe pasje