Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Mławianin wykonał pasek do zegarka dla Mariana Opani


Plebiscyt Najlepszy Radny Miasta Mlawa biezacej kadencji Radni Mlawa glosowanie

Marian Opania i Rafał Karczmarczyk

Rafał Karczmarczyk z Mławy, członek Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa w Łodzi własnoręcznie wykonał pasek do zegarka dla znanego polskiego aktora – Mariana Opani.

Marian Opania kilka tygodni temu zwrócił się do stowarzyszenia o naprawę swojego zegarka. Polski aktor posiada go nieprzerwanie od 1966 roku. Czasomierz przeszedł pełny serwis, który wykonał mistrz Marek Biń, natomiast pasek wykonał mławianin Rafał Karczmarczyk.

– Naprawę  i robienie pasków traktuję jako hobby – mówi Rafał Karczmarczyk.

Zegarek Mariana Opani przeszedł renowację w ramach akcji „Ratujmy zegarki kieszonkowe”. Aktor otrzymał go od władz Stowarzyszenia w piątek, 26 stycznia w restauracji „Zegarmistrzowska”. Spotkanie zbiegło się z oficjalną prezentacją pierwszego katalogu opisującego zeszłoroczny Festiwal It’s All About Watches. Aktor został honorowym członkiem  Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa i osobiście wsparł akcję.

– Pasek dla pana Mariana Opani został wykonany ze skóry cielęcej i zastąpił stary – opowiada dalej Rafał Karczmarczyk. To była wspaniała przygoda. Oczywiście dziękuję Stowarzyszeniu za możliwość udziału w tym przedsięwzięciu.

W najbliższych tygodniach Stowarzyszenie na swojej stronie internetowej zaprezentuje wywiad z Marianem Opanią, w którym opisana będzie historia zegarka.

Prezesem Stowarzyszenia jest Filip Odrobiński, wiceprezesem Jan Szymański, członkiem zarządu jest Paweł Kowalczyk, członkiem rady nadzorczej – Mateusz Piechnik, a kontaktem z mediami zajmuje się Jacek Szabela.

SzW

Fot. Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa

Zobacz także…

Pasja Roberta Adamiaka. Koniecznie zobacz te cudowne zdjęcia

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Mławianin wykonał pasek do zegarka dla Mariana Opani"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
mławianka
Gość

Interesujące hobby 🙂 Gratuluję

The best
Gość

Gratulacje. Niewielu Mławian na ciekawe pasje

wpDiscuz