Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zespół Muzyczny AKTON wesela imprezy dancingi
Logo

Jest decyzja w sprawie zamkniętego przejazdu na Kościuszki. Będzie tunel


Plebiscyt Najlepszy Radny Miasta Mlawa biezacej kadencji Radni Mlawa glosowanie

Stoją od lewej: Marek Kiełbiński, wiceminister Andrzej Bittel, Michał Pol

Wszystko wskazuje na to, że skuteczna okazała się walka mieszkańców zatorza o przywrócenie dla ruchu pieszego i samochodowego przejazdu w ciągu ulicy Kościuszki. I chociaż nie jest możliwe, aby ruch odbywał się w poziomie torów, to może powstać w tym miejscu bezkolizyjne przejście pieszo – drogowe. Taką deklarację złożył wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za transport kolejowy Andrzej Bittel.

To dla Mławy, a zwłaszcza mieszkańców Wólki bardzo ważna decyzja. Spotkanie w tej sprawie odbyło się w Warszawie 25 stycznia. Oprócz wiceministra uczestniczyli w nim prezesi kolejowych spółek. Miasto Mławę reprezentowała wiceburmistrz Janina Budzichowska, naczelnik wydziału inwestycji Krzysztof Jaros, radni Michał Pol i Halina Pszczółkowska oraz szef mławskiego PiS Marek Kiełbiński. Do spotkania doszło z inicjatywy Macieja Wąsika sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, który w listopadzie ub.r. skierował do ministerstwa infrastruktury wniosek o uwzględnienie bezkolizyjnego przejścia pieszo – drogowego w ciągu ulicy Kościuszki w programie „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami”.

Tym samym koncepcja budowy w tym miejscu kładki, na projekt której miasto wydało kilkadziesiąt tysięcy złotych stała się już nieaktualna. Zresztą z koncepcji budowy kładki burmistrz Sławomir Kowalewski wycofał się już wcześniej, na zebraniu osiedlowym na Wólce w dniu 20 grudnia ub.r. – Kładki nie będzie, bo mieszkańcy jej nie chcą – powiedział wówczas burmistrz, gdy mieszkańcy przekonywali go, że miasto powinno podjąć działania w celu budowy tunelu.

Okazuje się, że już wówczas burmistrz Kowalewski został poinformowany przez Zarząd Osiedla Wólka i radną Pszczółkowską, że ministerstwo infrastruktury przyjęło Krajowy Program Kolejowy, a w jego ramach realizować będzie projekt „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami”. Wiedział również o wystąpieniu o wpisanie Mławy do tegoż projektu wystosowanym przez sekretarza stanu Macieja Wąsika.

Pismem z dnia 18 grudnia 2017 r.wystosowanym na ręce wiceministra Andrzeja Bittela burmistrz zadeklarował podjęcie działań w celu przeznaczenia przez radę miasta środków finansowych na partycypację we wkładzie własnym w wysokości wynikającej z montażu finansowego.

W sytuacji, gdy obie strony, ministerialna i samorządowa deklarują zgodnie chęć realizacji tego zadania, wydaje się, że można już na tym etapie stwierdzić, że bezkolizyjne przejście w ciągu ulicy Kościuszki powstanie.

Oczywiście zanim rozpoczną się prace, budowę poprzedzić musi cały proces projektowania i uzgadniania. Trudno więc określić nawet przybliżony termin rozpoczęcia tej inwestycji w Mławie.

JK

Zobacz także…

Rada powiatu staje okoniem wobec wniosku burmistrza. Nie ma zgody na zwolnienie skarbnika Antczaka

Trwają prace rozbiórkowe. Co powstanie na działce po dawnym urzędzie pracy?

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

86 - liczba komentarzy w artykule "Jest decyzja w sprawie zamkniętego przejazdu na Kościuszki. Będzie tunel"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Liberał
Gość

Pisiory ruszają do walki wyborczej. Co szkodzi obiecać i nie wiadomo kiedy zostanie zrealizowane.Jaka decyzja?

Z R ..
Gość

W przeciwienstwie do was jasnieoswieconych zsl owcow czy oP. Owcow vzy innej masci pseudo SAMO. Rzadowcow.te pisuary realizuja to co obiecują wiec bedzie he he
A wam dzis zostaje tylko pisac
Jak my bysmy wywalczyli to by byl i tunel i kladka i wiadukt i jeszcze przejazd he he
To zwykły. Skowytt rozpaczy i strachu o stolki a jak obsadzane to mozna przeczytac na innym mławskim portalu swoją droga bardzo dobra robota dziennikarska

Liberał
Gość

A czasami wice nie obiecał lotniska na zatorzu ? Skowyt to ja widzę u ciebie drogi ZR. He he. Poczułeś krew ? Cały czas mam wrażenie, że to ta sama narracja. Dwóch panów z Wólki. Ale wam się marzy.

Z Kolejowej
Gość

Niech szybko zapadną konkretne decyzje i do roboty. Na tym zamkniętym przejeździe to tylko kwestia czasu żeby doszło do tragedii. I tak codziennie ludzie przez tory przechodzą…

Olka
Gość
I jak tu ma nie być deficytu budżetowego ?! Od początku było wiadome że ten pomysł z kładką to totalna porażka. Pan Burmistrz myślał że rzuci ochłap i uciszy mieszkańców. Populizm w czystej postaci. Tylko wola ludu była inna. Swoją drogą ciekawe do jakiego czasu miała być opracowana ta śmieszna koncepcja kładki ?! I czy czasami już wcześniej oczywiste było że ten pomysł nie wypali? W umowie zapewne były kary umowne dla miasta… i to chyba bardziej opłacalne niż kończyć śmiecia, bo i tak idzie do kosza. Chyba że… znajomy, znajomka miał zarobić i… „kończ, kończ szybciej, kasę Ci przelejemy,… Czytaj więcej »
GnOm
Gość

Kościuszkowiec. Niechcacy zaprowadził mnie na trop zastanowcie sie Al.św Wojciecha jest tak usytuowana ze logicznie trzeba zapytac czy um um planował tam cokolwiek bo chyba ani kladki ani tunalu ani wiaduktu usytuowanie ulicy no conajmiej. Utrudniaaaaaa a

Jaaaaaaa
Gość

Dobrze, że chociaż wy informujecie co się dzieje w Mławie. Na [wymoderowano] już tylko Chiny, Pakistan, a o Mławie nie ma nic.

dzidek
Gość

Na tamte portale nie ma co zaglądać, bo piszą tylko i odgrzewają stare kotlety, z przed m-ca, o których pisał codziennik..pl

wpDiscuz