Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

Jest decyzja w sprawie zamkniętego przejazdu na Kościuszki. Będzie tunel


Stoją od lewej: Marek Kiełbiński, wiceminister Andrzej Bittel, Michał Pol

Wszystko wskazuje na to, że skuteczna okazała się walka mieszkańców zatorza o przywrócenie dla ruchu pieszego i samochodowego przejazdu w ciągu ulicy Kościuszki. I chociaż nie jest możliwe, aby ruch odbywał się w poziomie torów, to może powstać w tym miejscu bezkolizyjne przejście pieszo – drogowe. Taką deklarację złożył wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za transport kolejowy Andrzej Bittel.

To dla Mławy, a zwłaszcza mieszkańców Wólki bardzo ważna decyzja. Spotkanie w tej sprawie odbyło się w Warszawie 25 stycznia. Oprócz wiceministra uczestniczyli w nim prezesi kolejowych spółek. Miasto Mławę reprezentowała wiceburmistrz Janina Budzichowska, naczelnik wydziału inwestycji Krzysztof Jaros, radni Michał Pol i Halina Pszczółkowska oraz szef mławskiego PiS Marek Kiełbiński. Do spotkania doszło z inicjatywy Macieja Wąsika sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, który w listopadzie ub.r. skierował do ministerstwa infrastruktury wniosek o uwzględnienie bezkolizyjnego przejścia pieszo – drogowego w ciągu ulicy Kościuszki w programie „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami”.

Tym samym koncepcja budowy w tym miejscu kładki, na projekt której miasto wydało kilkadziesiąt tysięcy złotych stała się już nieaktualna. Zresztą z koncepcji budowy kładki burmistrz Sławomir Kowalewski wycofał się już wcześniej, na zebraniu osiedlowym na Wólce w dniu 20 grudnia ub.r. – Kładki nie będzie, bo mieszkańcy jej nie chcą – powiedział wówczas burmistrz, gdy mieszkańcy przekonywali go, że miasto powinno podjąć działania w celu budowy tunelu.

Okazuje się, że już wówczas burmistrz Kowalewski został poinformowany przez Zarząd Osiedla Wólka i radną Pszczółkowską, że ministerstwo infrastruktury przyjęło Krajowy Program Kolejowy, a w jego ramach realizować będzie projekt „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami”. Wiedział również o wystąpieniu o wpisanie Mławy do tegoż projektu wystosowanym przez sekretarza stanu Macieja Wąsika.

Pismem z dnia 18 grudnia 2017 r.wystosowanym na ręce wiceministra Andrzeja Bittela burmistrz zadeklarował podjęcie działań w celu przeznaczenia przez radę miasta środków finansowych na partycypację we wkładzie własnym w wysokości wynikającej z montażu finansowego.

W sytuacji, gdy obie strony, ministerialna i samorządowa deklarują zgodnie chęć realizacji tego zadania, wydaje się, że można już na tym etapie stwierdzić, że bezkolizyjne przejście w ciągu ulicy Kościuszki powstanie.

Oczywiście zanim rozpoczną się prace, budowę poprzedzić musi cały proces projektowania i uzgadniania. Trudno więc określić nawet przybliżony termin rozpoczęcia tej inwestycji w Mławie.

JK

Zobacz także…

Rada powiatu staje okoniem wobec wniosku burmistrza. Nie ma zgody na zwolnienie skarbnika Antczaka

Trwają prace rozbiórkowe. Co powstanie na działce po dawnym urzędzie pracy?

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

86 - liczba komentarzy w artykule "Jest decyzja w sprawie zamkniętego przejazdu na Kościuszki. Będzie tunel"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Zatorzanin
Gość

Trole, mogliście bronić pana skarbnika. Wasza bohaterskość wychodzi tylko anonimowo na forum. Dziękuję ze PiS zainteresował się sprawa Zatorza.

Żbik
Gość

Pszczółkowska chodziła, prosiła i coś wyszło…a już wszyscy się poddali

minus
Gość

zamiast dawać minusy do roboty byście się w tym ratuszu wzięli ! Poza niszczeniem ludzi takich jak Antczak nic dla mieszkańców nie potraficie zrobić

Dzidek
Gość

SZANOWNY ADMINIE!! -NAJWYŻSZY CZAS ABY SIĘ ODNIEŚĆ DO APELI, i próśb ludzi odwiedzających ten portal i zająć się sprawą fałszerstwa w wyborach Dyrektora Muzeum, bo jak na razie wszystko wskazuje na to że z tym tematem jest wam nie po drodze.

Trol
Gość

O ho trole z ummm ruszyły z minusamy ale w szoku niemrawo klikaja He he a jaskółki cwierkaja ze to to byl tylko zapalnik do petardy…

Urzednik
Gość

Prawo i sprawiedliwość jedyna szansa dla tego miasta. Czas na oczyszczenie. Czas na ludzi odważnych i dziajacych dla obywateli. Czas na polityków traktujących władzę jako obowiązek a nie przywilej.

Dzidek
Gość
A to są moje spostrzeżenia do Twego postu. Dziwi mnie jak można wierzyć prawicowej partii PiS która mówi o tolerancji, a w praktyce ją kasuje, mówi o pluralizmie , a go nie stosuje, mówi o prawie a je bezwzględnie niszczy. Takie pisanie Urzędniku, jest sposobem na odreagowanie,własnej pustki, kompleksów, i zagubienia, gdzie się podziała pokora, skromność, i uczciwość,Czy dlatego chce wielu z państwa tu piszących aby w Mławie zaczęli rządzić przedstawicieli takiej władzy a wystarczyło by się zapoznać z osiągnięciami mławskich przedstawicieli PiS, obserwując rzeczywistość i działania jedynie słusznej partii PiS, nie tylko w Mławie można powiedzieć jedno, że większości… Czytaj więcej »
Trol
Gość

Doborze ze jeden oswiecony sie nam trafil i nas uświadomił dziekujemy ci o Dzidku z zsl u my juz chcemy powrotu do swialłych rządów po zsl. Wyrwij nas z tej ciemnoty i dyktatury

dzidek
Gość

Trol–ku twej rozwadze, nie dziwie się temu co napisałeś, nie musisz mi złośliwie dziękować, staram się pisać prawdę z obserwacji życia tak w Kraju jak i w Mławie, a że nie potrafisz prowadzić polemiki z mym tekstem, i moją opinią nic na to nie poradzę, a że zasiedziałeś się w tym swoim zsl, i wyrwałeś się do miasta to i tak nikt i nic już ciebie z tej ciemnoty nie wydostanie, i zamiast pisać głupoty winieneś pomyśleć. No ale od myślenia odwykłeś przez ostatnie 2 lata, tej dobrej zmiany, i nadajesz się tylko do klęczenia przed pomazańcami z PiS.

Trol
Gość

Na takim poziomie demagogii nie da sie prowadzić polemiki
W twoich wypowiedziach brak jakichkolwiek konkretow mogacych stanowic punkt odniesienia jedyne do czego moge sie odniesc to prawda o ktorej napisałeś o jaki rodzaj prawdy ci chodzi?
Co do reszty to czysta soczysta demagogia
To tak jak by ktos napisał. dzid.ek
To łotr drań pijak pewnie tyran i fasz…
No i teraz zgodnie z narracja którą próbujesz narzucić pod płaszczykiem pseudoanalizy udowodnij ze jest inaczej

dzidek
Gość
Nic nie będę ci udowadniał, napisze ci tylko jedno o czym już na tym portalu pisałem nie raz ale specjalnie dla ciebie powtórzę, No tak jak go nie kijem ,to go pałą, tak to wychodzi że UCZYŁ MARCIN MARCINA A SAM GŁUPI JAK ŚWINIA, TO DOTYCZY CIEBIE NIESTETY—zacznij czytać posty ze zrozumieniem, bo konkretów jest w nich moc, tylko nie potrafisz się do nich odnieść bo po prostu brak ci argumentów a odpowiadasz na nie tak jak ci wygodnie. Dla mnie konkretem jest walka /słowna/ z tymi Pisowskimi pomazańcami nieudacznikami i matołami którzy pod płaszczykiem DOBREJ ZMIANY, chcą zmieniać środowisko… Czytaj więcej »
wpDiscuz