Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Trwają prace rozbiórkowe. Co powstanie na działce po dawnym urzędzie pracy?


Przed kilkunastoma dniami ruszyły prace rozbiórkowe budynku dawnej siedziby Powiatowego Urzędu Pracy przy ulicy Piłsudskiego, który użytkował budynek do końca 2015 roku. Potem powiat trzykrotnie wystawiał nieruchomość na sprzedaż. Obecnie jej właścicielem jest mławska firma deweloperska.

Niedużo jednak brakowało, aby ta działka trafiła w zupełnie inne ręce. Gdy mławskie starostwo ogłosiło przetarg na jej sprzedaż wyceniło ją na 810 tys. zł. Wówczas zgłosił się tylko jeden chętny, który zaoferował kwotę 1,2 mln zł. Potem jednak uchylił się od zawarcia aktu notarialnego i działka ponownie wróciła do powiatu, który wystawił ją na sprzedaż.  Drugi przetarg nie doszedł do skutku i dopiero za trzecim razem, w październiku 2016 r. za kwotę 772 800 zł nabył ją obecny właściciel.

Zanim jednak starostwo wystawiło nieruchomość na sprzedaż, na wniosek starostwa Burmistrz Miasta Mława w dniu 18 grudnia 2014 roku wydał decyzję nr 81/14 o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie wielorodzinnego budynku mieszkalnego z usługami i handlem. Taka decyzja stanowi punkt wyjścia do sporządzenia projektu budowlanego i uzyskania pozwolenia na budowę.

Czy wiadomo już dokładnie, jaki obiekt powstanie w tym miejscu zapytaliśmy Janusza Wiśniewskiego, dyrektora wydziału infrastruktury w starostwie powiatowym, wydającym pozwolenia na budowę.

– W październiku ub. roku inwestor złożył zgłoszenie o przeprowadzeniu prac rozbiórkowych budynku, na co zgodę uzyskał. Na razie jednak nie wpłynął żaden wniosek o wydanie pozwolenia na budowę – informuje dyrektor Janusz Wiśniewski.

Tak więc na wyjaśnienie, jaki nowy obiekt w tym miejscu powstanie, jeszcze trzeba poczekać.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapoznaj się ze szczegółami TUTAJ