Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Morsy i foczki lubią gdy jest mróz


Ujemne temperatury i zimowa aura, które na dłużej zagościły u nas dopiero w ostatnim czasie cieszą amatorów morsowania. Pod opieką Piotra Olszewskiego w minioną sobotę 20 stycznia mławskie (i nie tylko mławskie) morsy w lodowatej wodzie Zalewu Ruda zanurzały się aż po szyję. Jeżeli tylko utrzymają się zimowe warunki, amatorzy lodowatych kąpieli będą spotykać się regularnie w każdą środę i sobotę o godz. 17 –tej.

W tym roku również podtrzymana zostanie wieloletnia tradycja i odbędzie się po raz dziewiąty Zlot Foczek i Morsów nad Zalewem Ruda. Na to zimowe hartowanie organizmu organizatorzy zapraszają wszystkich w sobotę 17 lutego.

Piotr Olszewski przypomina też o przestrzeganiu podstawowych zasad, które pozwolą na bezpieczne uprawiania zdrowego stylu życia z foczkami i morsami.

– nie morsujemy bez asekuracji,
– zawsze konieczna jest rozgrzewka ( około 10 minut),
– nie morsujemy będąc pod wpływem alkoholu i innych „wspomagaczy”,
– nie wpychamy się do wody,
– nie wskakujemy na głowę czy nogi,
– pamiętamy o ostrych krawędziach przerębla, łatwo uszkodzić ciało,
– czas trwania od 1 do 3 minut max.
– wchodzimy bardzo powoli, zanurzamy ciało do połowy, po opanowaniu oddechu, również siadamy zanurzając ramiona,( bez zamaczania głowy)
– Wychodzimy zachowując ostrożność, ( najlepiej z asekuracją, jest bardzo ślisko, łatwo o urazy)
– po wyjściu również rozgrzewka ( do 10 minut )
– mamy ze sobą gorące napoje ( herbata, soki owocowe, gorące mleko z miodem),
– ręczniki,koce, ciepłe ubranie, czapki i rękawiczki oraz polary,
– ciepłe nieprzemakalne obuwie, bieliznę na zmianę mokrej,

Gdy mamy wątpliwości, czy możemy korzystać z uroków morsowania, przed wejściem powinniśmy skonsultować się z lekarzem.

red.

fot. archiwum prywatne

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

29 - liczba komentarzy w artykule "Morsy i foczki lubią gdy jest mróz"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Jarząbek
Gość

Wróćmy do tematu:
Wielki szacun, Panie Piotrze, do tego co Pan robi i nie chodzi mi tu tylko o kąpiele wodne zimową porą, wielki szacun dla morsów i foczek 🙂
W ogóle chapeau bas – brak mi po prostu słów…

Stanisława
Gość

Do z bliska
Wróć do początku i przeanalizuj to co napisałeś wystarczy byś przeprosił. Helena, Henryk i Kamila mają rację. Powinieneś zaczynać dzień od pukania się w czoło, później modlitwa. Jeśli zrobisz odwrotnie to będziesz pan uczył niedługo Stwórcę co ma robić. O weź że się do roboty bo pleciesz pan dyrdymały i banialuki.

z bliska, mławianin 1
Gość
W całej tej dyskusji i polemice z mymi adwersarzami, nie mogę zrozumieć, jednego że żadnego urazu nie czuje do mnie Pan Olszewski, a wręcz zaprasza mnie na takie spotkania. Więc dlaczego rozpętała się ta burza, o co w tym wszystkim chodzi, czyżbym naruszył wysokie EGO, takich osób jak HELENA, HENRYK, KAMILA , i wielu innych, powiem Wam jedno boli was wszystkich prawda i krytyka którą od dłuższego czasu odkrywam może i za ostro na tym portalu, a że przyjmujecie to wprost do siebie to już Wasza sprawa, a moje posty co dla niektórych stają się obsesją /Helena,Henryk/ i to z… Czytaj więcej »
Henryk
Gość
Do z bliska „Coż ślepcowi po opisie kolorów” samouwielbienie zniszczy jego twórcę. ” lustereczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie” Jeśli pan nie widzi w tym nic złego co pan wypisuje to tylko potwierdza pan nasze spostrzerzenia. Z ogromną przykrością muszę podtrzymać moją opinię wobec pana. Szuka pan panie ” z bliska” poklasu i blasku ale w cieniu swych obelg i manipulacji słowami, w ich przewrotności i dwuznaczności. Karmi się pan, ironią i poniżaniem innych. Gdybyś był coś wart to pracą, a nie brudnym jęzorem pokazałbyś owoce tego kim jesteś.Twoje inyelektualne pomyje wyleją się na ciebie samego. Rozrabiasz więc… Czytaj więcej »
Helena
Gość
do z bliska Brak pokory w pana życiu, buta, arogancja, chęć poniżania wszystkich świadczy o rozbuchanym ego, jest pan nafaszerowany agresją, zazdrością i nienawiścią do ludzi. Podejmuje pan próby manipulacji informacją by przekierowywać uwagę na siebie i na swoją urojoną wielkość. Brak akceptacji społecznej nie daje panu spokoju z samym sobą więc szuka pan na portalach potwierdzenia swoich egoistyczych tez. Obraża pan każdego próbując wywyższać się ponad wszystkich, pana ambicje i oczekiwania są tak wysokie że przechodzi pan flustracje i obsesje szukając obiektu na którym się pan chce wyżywać i poniżając podkreślać swoją urojoną wielkość. Werszcie powiedział pan piękne słowo… Czytaj więcej »
brodacz mławski
Gość

Ja we własnym zakresie od paru lat korzystam z toalety śnieżnej przynajmniej raz w tygodniu / o ile jest śnieg. Nacieranie / mycie torsu ,twarzy , ramion, śniegiem – najlepiej sypkim jest bardzo zdrowe, hartujące. Polecam Morsom, nie musi być zaraz woda.

śnieżynka
Gość

Brawo Morsy i Foczki 😀 ciepłe pozdrowienia dla Pana Piotra

wpDiscuz