Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szymon Chmielewski Michał Pol kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Ogromna niespodzianka w finałach V edycji ligi Usługowo-Handlowej


Piątego stycznia zostały rozegrane finały piątej edycji ligi Usługowo-Handlowej.Takiego rozstrzygnięcia w finale jednak nikt się nie spodziewał. Po meczach finałowych odbyła się ceremonia wręczenia pucharów z udziałem IV krotnego mistrza Polski w bowlingu Emila Polanisza.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

W meczu o trzecie miejsce zagrał Tans-Beton Łukasza Pietrzaka z Automyjnią Pawła Karpińskiego. Automyjnia od pierwszej kolejki grała bardzo pewnie, Już po czterech kolejkach wyszła na czterdziesto punktowe prowadzenie. Natomiast  brązowi medaliści z poprzedniej edycji podeszli do tego meczu bardzo nerwowo. Nawet najlepszy zawodnik tego teamu Sławek Grablewski  który w klasyfikacji indywidualnej uplasował się na drugim  miejscu nie był w stanie pomóc zespołowi, rzucając zaledwie 141 punktów. Po dziewięciu kolejkach Automyjnia mogła praktycznie już zacząć świętować, gdyż prowadziła 72 punktami, lecz wiedząc, że w bowlingu powinno grać się do końca, przysłowiową kropkę nad „i” postawił najlepszy zawodnik tej ekipy Maciej  Grabowski rzucając w dziesiątej kolejce trzy strike i jednocześnie zapewnił Automyjni trzecie miejsce na podium w ogólnej klasyfikacji. Mecz zakończył się wynikiem  660 do 562, była to najpewniejsza wygrana w dotychczas rozgrywanych finałach.

W meczu o najwyższe podium zmierzyli się wicemistrzowie ubiegłorocznej edycji Barcontrol z mistrzami II edycji Benexem. Wszystkie statystyki przedmeczowe wskazywały, że faworyt w tym spotkaniu jest tylko jeden –Barcontrol. Miał w swojej ekipie trzech z pierwszej  czwórki najlepszych zawodników, średnia punktów tego zespołu z wszystkich spotkań to 665 najwyższa z wszystkich dotychczasowych lig , najlepszy ich wynik to 705 punktów oraz wygrane wszystkie wcześniejsze mecze mówiły, że mistrzostwo tej edycji przypadnie właśnie Im.

Ale  w finale gra się jednak inaczej. Nerwy, nerwy  i jeszcze raz nerwy sprawiły, że Barcontrol po dziewięciu kolejkach chociaż prowadził, to rzucił zaledwie 509 punktów, przy 503 punktach Benexu . Ekipa Benexu widząc szansę wygrania w tym meczu zaczęła się dopingować, każdy podchodzący  do rzutu z tej ekipy był wręcz niesiony na rękach. Kiedy do decydującego rzutu o zdobyciu mistrzostwa, podszedł Michał  Bęcławski zapadła cisza. Michał musiał zamknąć dziesiątą kolejkę i tak to zrobił rzucając ostatecznie dla swojego zespołu196punktów był to najwyższy indywidualny wynik w tym dniu. Po tym rzucie w ekipie Benexu wybuchła euforia. Mistrzami V edycji ligi usługowo-handlowej została drużyna Benexu wygrywając ostatecznie 596 do 560 .

W klasyfikacji indywidualnej  trzecie miejsce zajął Krzysztof Przybyłko (Barcontrol śr. 161,1), drugie miejsce zdobył Sławek Grablewski (Trans-Beton  śr. 163). Miano najlepszego punktującego w tej edycji przypadło Pawłowi Koronowskiemu z Barcontrol śr 169,9p. była to czwarta wygrana z rzędu Pawła w klasyfikacji indywidualnej.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet wygrała Agnieszka Goschorska  (Alka 128,5)

Drugie miejsce zdobyła koleżanka z zespołu Karolina Chojnacka śr. 118,5 natomiast na trzecim miejscu podium znalazła  się  Milena Goździewska z Betonmaxu śr 116,5

Kolejna liga która się odbędzie się w kręgielni to V edycja ligi Urzędowej. Start ligi przewidywany jest 29 stycznia.

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500