Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

„Pan Stopek” ma już dach nad głową


Od dwóch dni „Pan Stopek” przeprowadzający dzieci przez przejście dla pieszych na ulicy Kościuszki ma już dach na głową. Szkoła Podstawowa nr 7 zakupiła i w porozumieniu ze starostwem, na terenie Zespołu Ośrodków Wsparcia ustawiła dla niego kontener – stróżówkę.

– Zakup kontenera wraz z transportem kosztował szkołę 4700 zł. Szkoła sfinansowała to ze środków własnych. Zakup takiego kontenera to postulat wielu osób, które widziały jak jak często pan przeprowadzający szkolne dzieci pracował przy trudnych warunkach pogodowych – mówi Mariusz Lempek, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 3.

„Pan Stopek” na ulicy Kościuszki jest jednym z dwóch pracowników przeprowadzających bezpiecznie dzieci przez przejście dla pieszych. Drugi przeprowadza dzieci przez ulicę Sienkiewicza. Tam na razie nie ma gdzie ustawić takiego kontenera.

 – Na razie zakupiliśmy jedną stróżówkę. W okolicy przejścia dla pieszych na ulicy Sienkiewicza trudno jest znaleźć dla niej lokalizację. Żeby było sprawiedliwie, zaproponowałem, aby panowie zamieniali się miejscami pracy co miesiąc – dodaje dyrektor Lempek.

Praca „stopka”  nie należy do łatwych, a jest odpowiedzialna. Niezależnie od warunków pogodowych, temperatury czy opadów przez 8 godzin pracuje na dworze i praktycznie nie może oddalić się zbyt daleko od „swojego” przejścia dla pieszych.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

21 - liczba komentarzy w artykule "„Pan Stopek” ma już dach nad głową"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Jarząbek
Gość

Nareszcie!!!
Nie widziałem tej budki i miejsca w którym stoi, ale czy aby na pewno Pan Stopek z tej budki ma dobry widok?
Budka postawiona na trawniku, w miejscu w którym Pan Stopek zawsze stał spełniałaby na pewno swoje zadanie, a tutaj? – no nie wiem.

Mnietek
Gość

Wypowiedzi Jarząbka są powalające. Pisząc swoje komentarze pod artykułami ciągle tylko się czepia. Urodzony malkontent. Za moment napisze, że w stróżówce nie ma złotej klamki i łóżka wodnego :). Lepiej by było, jakby PAN STOP stał dalej w deszczu i śniegu, jak do tej pory – nie miałby czego krytykować. Panie Jarząbku przyglądałem się temu kontenerowi dziś i okazuje się, że widoczność na ulicę Słowackiego też jest dobra – w drzwiach zamontowano szybę !!! Zreszto widać to na zdjęciu. Może kolega Jarząbek powinien iść do lekarza od oczu 😛

Jarząbek
Gość

Tak, masz rację, jest szyba, tylko trochę wysoko o trochę mała, przydałaby się tej samej wysokości co z przodu kontenera. 😛

vxfghbukiulkinl
Gość

Jarząbek nie ekscytuj się tak. Kiedyś nie było stopków i wszyscy chodziliśmy do szkoły, nic nikogo nie rozjechało i było ok.

Jarząbek
Gość

Tak, kiedyś ludzie mieszkali w jaskiniach lub szałasach, ubierali się w skóry zwierząt, które sami sobie upolowali, a na dodatek wcale nie musieli chodzić do szkoły.
A propos, Pana Stopka na ul. Kościuszki:

Moim zdaniem Pan Stopek i tak w większości musi stać na zewnątrz, bo z budki nie ma widoczności na ul. Słowackiego. Doskonała widoczność jest na ul. Mariacką, ale na ul. Słowackiego powiedzmy sobie szczerze: ŻADNA.

Loti
Gość

Kiedyś to ulicami konie zaprzęgnięte do wozów jeździły. To było kiedyś a teraz jest teraz.

Mirko
Gość

Kiedyś tzn. kiedy? 40 lat temu? 50? Zdajesz sobie sprawę, że kiedyś nie było tyle samochodów na ulicach? A nawet jak były jakieś to wątpliwej konstrukcji i nie rozwijały takich prędkości jak teraz. Nie ważyły też 2 czy 3 tony.

vxfghbukiulkinl
Gość

Stopki są od jakiś może max 8-10 lat. chyba się zagalopowałeś.

Jarząbek
Gość

Ok, nawet 10 lat temu nie było takiego ruchu na ulicach jak jest dziś.
Było za to sporo wypadków spowodowanych przez dzieci wbiegające na ulicę.
Moje dzieci są już dorosłe i ktoś mógłby powiedzieć, że praca Panów i Pań Stopków, to nie moja sprawa, tak racja, tyle, że podobno wszystkie dzieci są nasze.
Wielki szacunek dla tych ludzi, praca może nie jest ciężka, ale w paskudnych warunkach, a ponadto bardzo odpowiedzialna, bo chodzi o życie i zdrowie dzieci.

Mirko
Gość

Chyba żartujesz… Stopki są dłużej. A jeżeli taki jesteś pewien, że nie było wtedy wypadków z udziałem pieszych(dzieci) to proszę posłuż się jakimiś statystykami. Wiadomo, że pisać sobie można co się chce, ale jakoś trzeba to poprzeć statystykami.

wpDiscuz