Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Trzy mławskie szkoły w ogólnopolskim rankingu Perspektyw


Katolickie Liceum Ogólnokształcące (410 miejsce) i I liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego (493 miejsce) znalazły się pośród 500 klasyfikowanych liceów z całej Polski ujętych w corocznym rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. W rankingu dla techników w tym roku spośród mławskich szkół, na 218 miejscu znalazło się jedynie Technikum nr 4 z Zespołu Szkół nr 4.

KSP Mława nabór

To już 20 edycja prowadzonych przez Fundację Edukacyjną Perspektywy rankingów dla najlepszych liceów i techników.

– Pokazujemy szkoły, w których warto się uczyć. I nie chodzi tylko o czołową piętnastkę najlepszych liceów oraz dziesiątkę najlepszych techników, które honorujemy podczas gali rankingu. Z tabel, które publikujemy, można odczytać znacznie więcej: która szkoła od lat utrzymuje wysoką formę, a która wspina się coraz wyżej w zestawieniu. Gdzie najlepiej wypada matura z matematyki, a gdzie jest najwięcej laureatów olimpiad. To wiedza na wagę życiowego sukcesu! – o swoim rankingu mówią organizatorzy.

Licea ogólnokształcące są oceniane według trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

W przypadku techników obowiązują cztery kryteria oceny: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Warto tu jednak pamiętać, że ranking szkół jest kategorią tylko statystyczną. Każda szkoła w danym roku może wypaść lepiej lub gorzej, pracować z mniej lub bardziej zdolnymi uczniami, nie mierzy więc wzrostu wiedzy i umiejętności, a jedynie uzyskane wyniki.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

12 - liczba komentarzy w artykule "Trzy mławskie szkoły w ogólnopolskim rankingu Perspektyw"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Karol
Gość

I LO niemal ostatnim rzutem na taśmę, ale dostało się do najlepszej 500…

absolwent ILO
Gość

Kiedyś uczeń musiał zdawać egzaminy na studia, ważne były wyniki na świadectwie ukończenia szkoły i dlatego uczeń uczył się. Dziś nie liczą się oceny na świadectwie, wystarczy zdać maturę na 30% i można dostać się na uczelnię, kwestia tylko na jaką.

czytelnik
Gość

gdzie te czasy kiedy ogólniak w mławie był na dużo lepszym miejscu

milo
Gość

pamiętacie tarcze z numerem?

Olka
Gość

Oj tak i fartuszki, ale to były czasy. Tata nawet pochował tarcze i mamy je do dzisiejszego dnia.

wpDiscuz