Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

AKTUALIZACJA: Śmiertelny wypadek na Kalkówce


Nie żyje około pięćdziesięcioletni mężczyzna potrącony toyotą, którą kierował jeden z mławskich funkcjonariuszy policji. Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj około godziny 16:30 w terenie zabudowanym, na drodze relacji Mława – Szreńsk, w okolicach pomnika na Kalkówce.

W momencie gdy doszło do wypadku, pojazd jechał w kierunku Szreńska. Trudno w tym momencie powiedzieć, czy pieszy poruszał się prawidłową stroną drogi i jaka jest przyczyna wypadku. Na miejscu są dwa zastępy JRG Mława, dwa patrole policji oraz zespół ratownictwa medycznego. Po przybyciu na miejsce wypadku ratownicy próbowali reanimować potrąconego mężczyznę, ale bezskutecznie. Ruch na drodze odbywa się wahadłowo.

Aktualizacja godz. 09.01.2018 g.19:30

W sprawie wypadku wypowiedział się prowadzący na miejscu czynności szef mławskiej prokuratury.

– Zaraz po zdarzeniu przeprowadzono badanie trzeźwości alko-testem. Wynik potwierdza, że policjant był trzeźwy.  Dla pewności pobrano 3 próbki krwi w celu zbadania na zawartość alkoholu lub środków działających podobnie. Na miejscu nadal trwają oględziny z udziałem dwóch prokuratorów, biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i policyjnej ekipy. To wszystkie informacje jakie na tym etapie mogę przekazać – informuje Marcin Bagiński Prokurator Rejonowy w Mławie.

Aktualizacja godz. 10.01.2018 g.11:20

– Trwają czynności w sprawie tragicznego wypadku, w którym zginął 58-letni pieszy. Do zdarzenia doszło wczoraj, o godz. 16:30 na ul. Szreńskiej w Mławie, w pobliżu pomnika na Kalkówce.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń na miejscu zdarzenia, kierujący samochodem marki Toyota Verso, 44-letni mieszkaniec pow. mławskiego, jadąc pasem ruchu, w kierunku Modły, potrącił pieszego, 58-letniego mieszkańca Mławy. Bezpośrednio po zdarzeniu kierowca toyoty udzielał pieszemu pierwszej pomocy i wezwał służby ratunkowe. Pomimo akcji ratunkowej, pieszy zmarł na miejscu wypadku. Kierowca samochodu był trzeźwy. Na miejscu wypadku pracowało dwóch prokuratorów, w tym prokurator rejonowy.  

Mławska policja potwierdza, że pojazdem kierował policjant tutejszej jednostki. Był po służbie, jechał prywatnym samochodem – informuje st. asp. Anna Pawłowska.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

114 - liczba komentarzy w artykule "AKTUALIZACJA: Śmiertelny wypadek na Kalkówce"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Cicha
Gość

Kto zna imię i nazwisko tego policjanta?

Mławianin
Gość

Nie którzy dobrze zauważyli auto wgniecione centralnie więc pieszy musiał się poruszać pasem ruchu i to z dala od pobocza w innym razie uszkodzenia były by po prawej stronie lub boku.

wyrozumiały
Gość

i żadnych śladów hamowania

Mławianka
Gość

Współczuję kierowcy. Bardzo współczuję rodzinie zmarłego.

Drv
Gość

Burmistrz zorganizuje kolejna wojenkę na 1 września za grubą kasę… Zasiądzie w loży, żeby lepiej widzieć, plebs będzie stał daleko żeby widoczność z loży była lepsza. A drogi,chodniki i oświetlenie??? Potrzebne to komuś? Wszak wojenka jest ważniejsza…

Drv
Gość

Może masz rację. Dobry burmistrz. 12 lat urzędowania. Mława „bardzo” się zmieniła za jego czasów. I to na wielki plus… Przepraszam

Anonimowo
Gość

Drv wszystko jest potrzebne ludziom do kulturalnego życia, Grunwald i wiele innych imprez w kraju pewnie dla ciebie jest zbyteczne. Może zaszyj się w dżungli wyłóż teren betonem i obstaw lampami , ciekawe ile byś pociągnął.

Mirko
Gość

A ja mówiłem, macie swojego wspaniałego burmistrza. Mówiłem, że takie wypadki to kwestia czasu i co? I wysyp wypadków. Nieodśnieżane i nieoświetlone drogi, do tego szybko zapadający zmierzch i ubrani no czarno przechodnie i jest przepis na tragedię. Teraz grzecznie podziękujcie swojemu pięknie uśmiechniętemu burmistrzowi, którego tu tak dzielnie bronicie. Nie tak dawno zakończyła się akcja policji dotycząca bezpieczeństwa na drogach i co i sprawcą wypadku był sam policjant. Teraz panowie mundurowi sami mogą się przekonać, że największe niebezpieczeństwo to oszczędności, które są prowadzone na tym co nie trzeba (vide przystojniak burmistrz).

elf
Gość

Ślad na masce centralnie na środku więc pieszy wtargnął na jezdnię, gdyby szedł poboczem nie byłoby kłopotu.

Jolanta
Gość

Jak nie było się na miejscu wypadku to nie pisz glupot i śladów nie widziało

Jarząbek
Gość

Ło matko, a którą to szkołę się ukończyło, że tak niefortunnie zdania się buduje?
Pani Jolu z taką polszczyzną, to lepiej nic nie pisać na forach publicznych

wpDiscuz