Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Dobra Wola. Pijany kierowca uciekł przed patrolem do lasu


Do zdarzenia doszło w niedzielę, o godz. 11:00  w miejscowości Dobra Wola, gm. Lipowiec Kościelny. Podczas działań policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.

KSP Mława nabór

Kierujący vw passatem, 40-letni Paweł Sz., mieszkaniec pow. mławskiego, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając przed patrolem zjechał z drogi do lasu i porzucił samochód. Został zatrzymany i osadzony w areszcie. Nietrzeźwy kierujący miał w organizmie ponad 1,90 promila alkoholu. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Zgodnie z Kodeksem karnym, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem innego środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na okres 3 lat oraz kara grzywny w wysokości od 5 tys. zł.  Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę przed patrolem grozi natomiast kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Art. KK 178b. stanowi: Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

źródło: st. asp. Anna Pawłowska/KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

14 - liczba komentarzy w artykule "Dobra Wola. Pijany kierowca uciekł przed patrolem do lasu"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Pietrek W.
Gość

Maria mówisz ze to dobry chłopak?? no nie wiem skąd taka opinia ja uważam wręcz przeciwnie.
No i nareszcie Zona i dzieciaki beda miały spokój jak wsadzą Go.

REALIA
Gość

Czy o państwa rodzinie ktoś się wypowiada na forum i ocenia….kogo to obchodzi chyba tych którzy nie mają własnego życia jesteście zenujący,artyku łdotyczy pijanego kierowcy a nie jego sytuacji rodzinnej- plotkarze.

Anonim
Gość

Znam go i to nie pierwszy raz tyle zgłoszeń nareszcie i na tego [wymoderowano] znalazła sie kara

Maria
Gość

Bardzo dobry chłopak. A wypić każdemu się należy. Powinno się darować kare bo jest chory na cukrzycę.

Julia
Gość

W tej gminie policji to nie widać w ogóle!

piotr
Gość

Dlaczego nie ma posterunku policji w Lipowcu Kościelnym…

informator
Gość

ponieważ nigdy nie było, posterunek był w Turzy Małej

Julia
Gość

To trzeba go przywrócić. W całej Polsce otwierają posterunki a w powiecie mlawskim nic.

leon
Gość

Prawda

wpDiscuz