Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
zakaz handlu w niedziele kalendarz 2018 niedziele wolne od handlu
Logo

Orszak Trzech Króli w Radzanowie. Wszyscy podążali za gwiazdą


Orszak Trzech Króli już po raz piąty wyszedł na radzanowski rynek. W tym roku przebiegał według nieco innego scenariusza, jak również odmłodziła się obsada osób wcielających się w ewangeliczne postacie.

Biuro architektoniczne KB Projekt

Od strony parafialnej świątyni za gwiazdą podążała procesja ze starcem Symeonem i Anną. Na swej drodze napotkali Maryję i Józefa, niosących małego Jezusa do świątyni, by ofiarować go Bogu. Ta scena rozgrywa się obok zabytkowej synagogi.

Potem orszak śpiewając kolędy na swojej drodze natrafia na króla Heroda, któremu Trzej Królowie tłumaczą, że szukają nowo narodzonego króla żydowskiego.

Cały orszak podąża dalej wytrwale za gwiazdą, która wprowadza wszystkich do kościoła.Tam jeszcze z odegranych scen dowiemy się, że Boga spotkamy również w drugim człowieku. Jako, że również w diecezji płockiej ten rok poświęcony jest św. Stanisławowi Kostce z pobliskiego Rostkowa, wśród kolędników zjawia się też jego postać. A Trzej Królowie, jak każe tradycja, idą do stajenki, by złożyć przed Jezusem złoto, kadziło i mirrę.

Radzanów jest jedną z 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami, gdzie dzięki staraniom kapłanów parafii i chęci aktywnego uczestnictwa samych mieszkańców pojawia się Orszak Trzech Króli. W tym roku hasło przewodnie orszaków to „Bóg jest dla wszystkich”.

JK

« 2 z 3 »

 

Zobacz także…

Od Czytelniczki: Orszak Trzech Króli – fotorelacja z Łodzi

Bajeczny pokaz fajerwerków i noworoczne życzenia z Edynburga

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz