Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Mławska Hala Targowa (nie)zmieni właściciela?


Już od dłuższego czasu wieść gminna niosła głosy, że urząd miasta szuka nabywcy na budynek i plac przy hali targowej. Być może ich bezpośrednim powodem, był widok burmistrza miasta w okolicach hali z grupą osób, oglądających ten obiekt z zainteresowaniem. Sprawa wyjaśniła się na ostatniej sesji rady miasta w dniu 29 grudnia.

W imieniu użytkowników hali pytanie o tę sprawę zadał przewodniczący zarządu osiedla Szymon Wyrostek.

– Użytkownicy hali targowej wielokrotnie pytali mnie, co się dzieję, że chodzą słuchy, że miasto szykuje się do sprzedaży mławskiej hali targowej. Proszę o wyjaśnienie i uspokojenie mieszkańców. Wszyscy są dziwnie zaniepokojeni i proszą, „niech wreszcie ktoś się zapyta” – mówił Szymon Wyrostek.

Do zapytania odniósł się burmistrz Sławomir Kowalewski.

– Zarówno hala targowa przy ulicy Żwirki jak i dom handlowy jest własnością Spółdzielni PSS. Wobec tego nie miasto dysponuje tymi nieruchomościami, ale właściciele. Bardzo wiele osób przyjeżdżających do nas jest zainteresowanych poznaniem miasta. I kilka tygodni temu odbyłem spacer z przedsiębiorcami z Olsztyna. Przedsiębiorcy, którym miasto się spodobało zamierzają zainwestować pieniądze a przy okazji pokazuję im miasto. Uważałem i uważam, że hala targowa to perełka architektoniczna. Dom handlowy to również perełka architektoniczna. Stan techniczny tych obiektów jaki jest, to widzimy. Jednoznacznie informuję wszystkich mieszkańców, że burmistrz absolutnie do tych obiektów nie ma żadnego prawa – wyjaśnił burmistrz.

JK

Zobacz także…

Rewitalizacja przy handlowcu. Miasto swoje, właściciele swoje

Miasto w tym roku za MKM zapłaci prawie 30% drożej

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

12 - liczba komentarzy w artykule "Mławska Hala Targowa (nie)zmieni właściciela?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Hania
Gość

HANIA GW a może ja to odkupie

Ketsoryw
Gość

Ja tu nikogo nie krytykuje tylko zwracam uwagę, że powinno się działać w samorządzie ponad partyjnie dla społeczeństwa, a nie korzyści

Obserwator
Gość

Czytając na wspak, wychodzi, że Ketsoryw, to tak naprawdę Wyrostek.
Radzę znaleźć lepszy nick Szymonie.
I od kiedy ty działasz ponadpartyjnie.
Zapomniałeś te czułe całusy i peany pochwalne na cześć burmistrza?

Lew
Gość
Każdy krytykuje i pisze na portalach społecznościowych właścicieli Pss i właścicieli innych obiektów i jest to zrozumiałe, bo każdy ma do tego prawo, ale podejrzewam że jeśli byłyby środki na takie inwestycje odnowienia Domu Handlowego i Hali targowej na pewno robota byłaby zrobiona. Właściciele którzy maja pawilony w okół DH nie dostają żadnych środków z Unii Europejskiej, ani żadnych dodatkowych środków pieniężnych na modernizację swoich obiektów. Może jak wszystkim tak zależy na wyglądzie naszej Mławy i naszych Perełek zróbmy zbiórkę pieniędzy na odnowienie naszych zabytków. Na FB jest portal dotyczący Domu Handlowego, jest ciągle krytykowany, a może Pan zająłby się… Czytaj więcej »
Ktoś
Gość

Święte słowa

ketsoryW
Gość

Hala i Handlowiec są w opłakanym stanie. Niestety jeden z właścicieli (schody są lub były oberwane, co jest niebezpieczne dla przechodzących ludzi) nie zgodził się na propozycję miasta. Będziemy mieli piękny skwer a wokół straszydła. PS. Ciekawi mnie jedna rzecz, czy pan który się nie zgodził na remont pasażu przez miasto ma pretensje do miasta o zniszczone schody

Anonimowo
Gość

Wszyscy wiedzą że jeśli chodzi o nieruchomości to zawsze w tle jest jakiś interes…

wpDiscuz