Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
szkolenia mława koparki oskar inkubator
Logo

Stupsk. Projekt zakończony, nagrody wręczone


Z dziewiątki śmiałków do końca dotrwała szóstka. 751 treningów, a w nogach 1700 kilometrów. Ale nikt nie mówił, że będzie łatwo.

Biuro architektoniczne KB Projekt

30 grudnia na hali sportowej w Morawach odbyło się zakończenie projektu „Otwórz się na bieganie” którego pomysłodawcą i realizatorem był Konrad Nosarzewski. Projekt trwał cały rok i miał na celu zachęcić do systematycznego biegania dzieci z gminy Stupsk i dotyczył dzieci z roczników 2002-2007.  Do projektu przystąpiła dziewiątka śmiałków, a aż sześcioro dotarło do końca… Dla wytrwałych czekały nagrody o łącznej puli 2 400 zł.

– Projekt dobiegł końca, a w tym przypadku słowo dobiegł ma jeszcze bardziej znamienite znaczenie. Rozpoczynałem go mając wiele pytań, a niewiele odpowiedzi, wiele nadziei, a niewiele możliwości… A wyszło pięknie… – cieszy się pomysłodawca i inicjator projektu Konrad Nosarzewski.

– Projekt miał na celu zachęcić do systematycznego biegania dzieci  z roczników 2002-2007. Do projektu przystąpiła dziewiątka śmiałków i aż sześcioro dotarło do końca… do finiszu który krył się za setkami kilometrów, za litrami wylanego potu i za codzienną walką ze swoimi słabościami. Słabościami, które stawia nasza głowa, która potrafi zablokować człowieka zanim przystąpi do działania, ale potrafi też nieść, gdy wszystko inne już zawodzi, gdy mięśnie siadają,a zmysły wariują. A oni dali radę, potrafili wygrać ze swoimi słabościami Mam nadzieję, że nadal będą to robić, gdyż bieganiem jest wspaniałym narzędziem do nauki władania psychiką, co w dzisiejszych czasach jest coraz większym problemem. Cała szóstka młodych biegaczy w ciągu sześciu miesięcy zrobiła 751 treningów co najmniej dwu kilometrowych, co dało ponad 1700 przebiegniętych kilometrów – opisuje codzienne zmagania Konrad Nosarzewski.

źródło i fot. Organizator

oprac. red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz