Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Tragedia w Kulanach. Nie żyje mały chłopczyk


Ogromną tragedię przeżyła jedna z rodzin z miejscowości Kulany (gm. Wieczfnia Kościelna). Śmierć w wyniku zadławienia poniósł około półtoraroczny chłopczyk. Do tragedii doszło 26 grudnia. Prokuratura zbada okoliczności tego zdarzenia, w tym również sposób udzielenia pomocy medycznej w mławskim szpitalu.

KSP Mława nabór

Według nieoficjalnych informacji dziecko zadławiło się kawałkiem kotleta. Rodzice wezwali pogotowie ratunkowe, ale nie chcąc oczekiwać bezczynnie na jego przyjazd sami własnym pojazdem przetransportowali syna do mławskiego szpitala.

Dyrektor SP ZOZ w Mławie Jacek Białobłocki nie komentuje tego zdarzenia, nie chciał nawet bezpośrednio rozmawiać i wysłuchać treści pytania dziennikarza, jak przebiegało udzielanie pomocy medycznej w szpitalnym oddziale ratunkowym. Odsyła w tej sprawie do prokuratury.

– Potwierdzam, że takie zdarzenie miało miejsce. Zostało wszczęte postępowanie. Na tym etapie jednak ze względu na dobro śledztwa i ochronę dobra rodziny, nie udzielam żadnych szczegółowych informacji – podaje Marcin Bagiński Prokurator Rejonowy w Mławie.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

123 - liczba komentarzy w artykule "Tragedia w Kulanach. Nie żyje mały chłopczyk"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
A CH
Gość
Moja siostra w 2017r trafiła na Sor w mławie. Miała krwiomocz,mdlała kilka razy ,silny ból barku . Stan ten pogarszał się z minuty na minute. Na dyżurze była akurat pani doktor Beata S.po wysłuchaniu siostry z jakimi dolegliwościami przychodzi twierdząc bez żadnych badan że to tylko infekcja dróg moczowych odesłała ją do domu lub kazała czekać na nocną pomoc lekarską(lekarz rodzinny już o tej godz nie przyjmował)Siostra wyszła przed szpital ( dokładnie na ławkę obok) i straciła przytomność,była biała jak prześcieradło .Mama która była z nami cuciła ją a ja weszłam na SOR ze słowami „ratujcie ją ,zobaczcie ona tam… Czytaj więcej »
Czytelniczka
Gość

Każdy normalnie myślący czlowiek poczekałby do zakończenia śledztwa, zamiast oczerniać wszystkich po kolei. Postawcie się w sytuacji tych rodziców i zamknijcie jadaczki bo pokazujecie swoją kulturę osobistą. Czasami wstyd jest być mławianką!!!

Anonimowo
Gość

czekajmy aż zamiotą pod dywan. państwowy szpital z prywatnymi gabinetami .

Adam
Gość

Ale tu nikomu nie chodzi o to kim jest pan dyrektor i co zrobil dla szpitala podjol sie zadania wiec tojego zasrany obowiazek dbac o dobro szpitala za darmo tego nie robi tu chodzi najbardziej o kulture obslugi pacjentow

Gość
Gość

Spoczywają w pokoju Aniołku…[*] [*] [*]

J.W.
Gość
Szanowni Państwo , jeśli dotykacie spraw Pana Dyrektora Jacka Białobłockiego to najpierw musicie znać historię szpitala w Mławie . Otóż w 2003 roku nikt nie chciał pełnić funkcji dyrektora tejże placówki , jedynym który podjął decyzją ratowania mławskiego szpitala był Pan Doktor Jacek Białobłocki. Szpital był w opłakanej sytuacji , brakowało pieniędzy na wypłaty i nawet na strzykawki , pogotowie ratunkowe przejęła prywatna firma gdzie konkretny czysty dochód nie pozostawał w szpitali tylko szedł w ręce prywatne . Dzięki odwadze i samozaparciu P. Dyrektora karetki pogotowia ratunkowego wróciły w struktury szpitala mławskiego jak i wypracowany przez nie dochód . To… Czytaj więcej »
Katia
Gość

Żałosne to co Pan pisze… czy szpital mławski nastawiony jest na zyski czy ratowanie życia ludzkiego??? Odpowiedź tak oczywista.

Wml
Gość

Takiej propagandy dawno nie czytałem

L.W.
Gość

Co , prawda boli , lepiej wylać brudy niż okazać choć odrobinę pokory , szanowny Wml gdyby nie Pan Dyrektor Białobłocki to szpitala by nie było lecz jako prywatna placówka świeciła by ruinami zlikwidowana w majestacie ówczesnego prawa a pseudomedyczni biznesmeni wylegiwali by się na Karaibach śmiejąc się ze zwykłych chorych ludzi a może Pan Wml należy do grona owych osób

Ketsoryw
Gość

Do L.W. gościu mlawskiego szpital to … nie znam słów. Chorowałem na szczekoscisk a oni przez 1.5 miesiąca doustnie walizki we mnie antybiotyki i gdyby nie prywatne leczenie i szpital w Ciechanowie spoczywał bym w pokoju. Wiec nie gadaj bzdur… w mlawskim szpitalu umierają i symulanci

Anonimowo
Gość

Tego nie wiemy jak by było, ale widzimy jak jest teraz… czy to jest dobrze???

A.K.
Gość

Łatwo jest obarczać kogoś innego winą. Pracownicy medyczni są ciągle narażani na ostrą krytykę społeczeństwa. Musimy z tym żyć, pracować nad jakością usług i wspierać się w trudnych chwilach. Sytuacje takie jak ta należą do ekstremalnych. Wszyscy pamiętają wydarzenia z życia znanej aktorki- Ewy Błaszczyk i jej córki. Kto wówczas zawiódł? Sama przeżyłam porównywalny dramat osobisty. Czasem chwila rozwala w życiu wszystko tak jak domek z kart i nie mamy akurat w tym momemcie na to wpływu a z perspektywy czasu myślimy
, że można było postąpić inaczej.

Iwona
Gość

Każdy, podkreślam KAŻDY z pracowników szpitala znajdujący się w tamtym momencie na izbie przyjęć powinien udzielić pomocy! Mogli zrobić cokolwiek, wtedy nikt nie mówiłby, że dziecko zmarło z powodu braku jakichkolwiek działań. Nie wyobrażam sobie, że gdybym widziała taką sytuację nie mogłabym! Wyrazy współczucia dla rodziców. Straszna tragedia. A lekarzowi, który „pełnił dyżur w domu” zabrałabym prawo wykonywania zawodu, bo pokazał swoją bezmyślność ryzykując życie malutkiego dziecka. Nie mogłabym normalnie żyć po czymś takim.

Mlawianka od 4 lat
Gość

Ja straciłam 2 ciąże. Jedną wlasnie w tym szpitalu. Pełna nadziei i oczywiście łapówki bo bez tego tam sie nie wchodzi, leżałam 2 tygodnie z nadzieja ze będzie dobrze bo jeden z lekarzy mi obiecywal że jeszcze urodze to dziecko. Po 2 tygodniu stwierdził ze ciąza jest martwa. Co w wypisie napisali ze trafiłam z martwa ciąża.

Gość
Gość

Zmiany są konieczne dla poprawy jakości usług. Na wielu płaszczyznach. Niestety w obliczu tak wielkiej tragedii jeszcze bardziej widać jak bardzo konieczne.

Gość
Gość

To nie tłumaczy tego co się dzieje teraz. Skąd wzięły się te wszystkie posty niżej? Skąd tyle żalu? To sprawa dla rady miasta bo chyba jednak dzieje się źle. Spoczywają w pokoju Aniołku.

A.K.
Gość

Tak to już jest. Wykonując zawód zaufania publicznego nie da się stać w miejscu. Ciągle trzeba podnosić kwalifikacje, dbać o rozwój osobisty i firmy. Zawsze warto być człowiekiem i pochylić się nad ludzkim cierpieniem. Przeżyłam wszystkie etapy żałoby. To naturalne, że na początku jest żal do całego świata. Wówczas wydawało się, że Erka jedzie całe wieki chociaż zespół przybył w ciągu 10 może 15 minut. Reanimacja i ta ciągła linia na monitorze… Czułam sie wtedy jakby to moja dusza obserwowała wszystko z góry. Przyjaciele pomogli wrócić do żywych. Złośliwcy przypieli metke ,,winna”. Z wyrazami głębokiego współczucia.

wpDiscuz