Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Skarbnik Henryk Antczak straci pracę. Ruszyła procedura


Procedura odwołania Henryka Antczaka z funkcji skarbnika miasta została już wszczęta. Wniosek o wyrażenie przez radę powiatu zgody na rozwiązanie stosunku pracy ze skarbnikiem, który jest jednocześnie radnym powiatowym wystosował burmistrz Sławomir Kowalewski. Wniosek ten wpłynął do starostwa w piątek 29 grudnia. To pierwszy krok na drodze do odwołania i rozwiązania stosunku pracy z wieloletnim skarbnikiem miasta.

KSP Mława nabór

Gdyby Henryk Antczak nie był radnym powiatowym sprawa byłaby znacznie prostsza. Wystarczyłby wtedy wniosek o odwołanie go z funkcji skarbnika złożony do rady miasta, w której większość, czyli dziesięciu radnych ma burmistrz.  Bo to właśnie rada miasta ma kompetencje do powołania i odwołania skarbnika na wniosek burmistrza. W obecnej sytuacji jest jednak tak, że przed rozwiązaniem stosunku pracy burmistrz musi zapytać o wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym, właśnie radę powiatu. O tę zgodę zapytać burmistrz musi, ale odwołać skarbnika i tak może niezależnie od tego jakie stanowisko zajmie rada powiatu, nawet gdy ta odmówi wyrażenia zgody.

Henryk Antczak, tak zresztą jak każdy pracownik w jego wieku do lutego przyszłego roku pozostaje w okresie chronionym. Zanim jednak sprawą zajmie się rada powiatu, a następnie rada miasta będzie on już w wieku uprawniającym do przejścia na emeryturę.

Sam Henryk Antczak zapytany dzisiaj, czy wie o piśmie kierowanym do rady z wnioskiem o wyrażenie zgody na rozwiązanie z nim stosunku pracy w urzędzie miasta, zaprzeczył, aby o takim piśmie już wiedział. Nie chciał też tego wniosku skomentować. Wpłynięcie jednak takiego pisma do sekretariatu starostwa potwierdziła wicestarosta Barbara Gutowska.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

83 - liczba komentarzy w artykule "Skarbnik Henryk Antczak straci pracę. Ruszyła procedura"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Gall Anonim
Gość

Jarząbek. Czytaj ze zrozumieniem. Gall Anonim to ktoś inny niż Anonim i jego pochodne. Na forach pisze tylko jako Gall Anonim i robię to dość rzadko.
A z twoją listą zarzutów się zgadzam i uważam, że jest za krótka, ale odpowiedz na jedno zasadnicze pytanie: kto w zamian?

z bliska
Gość

Jarzabek, dobrze cię zrozumiał myślę że wiesz że GALL ANONIM, był kronikarzem i też był człowiekiem konfliktowym, pisząc czyżbyś chciał zostać kronikarzem naszego miasta, tylko że do dziś nie wiadomo kim naprawdę był POLAKIEM FRANCUZEM A MOŻE NIEMCEM, czyżbyś pisał do nas mławian z zagranicy że tak rzadko nas odwiedzasz. Można się z tobą zgodzić z jednym że GALL ANONIM to nie to samo co ANONIM I POCHODNE ANONIMY. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĘ OBU SZANOWNYM PANOM W 2018, obyśmy w Mławie mieli jak najmniej problemów, a te które były przenieśmy do historii.

JOHN
Gość

JESTEM ZAZMIANĄ. PAN HENRYK NIC DOBREGO NIE ZROBIŁ DLA MIASTA, A BĘDĄC PRZEWODNICZĄCYM RADY POWIATU POGORSZYŁ RELACJE I WSPÓŁPRACĘ NA LINII UM-POWIAT. CZAS NA EMERYTURĘ!

Mario
Gość

Podatki wysokie, woda i ścieki drożeją, błoto na ulicach, nowe jezdnie i nowe chodniki krzywe i złej jakości, kono nie wyremontowane, zadłużenie podwaja – oto działania złotoustego.
Powiedz, co dobrego dla miasta i jego mieszkańców zrobił burmistrz oprócz upiększania miasta (przypinania kwiatków do kożucha), bo lilie w parku zimową porą to porażka

Anonimka
Gość

A PAN BURMISTRZ CO DOBREGO ZROBIŁ DLA MIASTA? – czas się przesiąść na rower!

Optymista
Gość

Czyżby koniec władzy w Mławie wszechwładnego PSL-u? Tak, chcemy miasta bez układów, rodzinnych układów!

Jarząbek
Gość
Gall Anonim, uparłeś się, znów rzucasz kandydaturą Konrada, żeby zmienić tok myślenia komentujących i odwrócić ich uwagę od głównego tematu jakim jest beztroska naszego włodarza w zarządzaniu miastem. 1. Brak analitycznego myślenia, brak wyobraźni we wzroście zadłużania miasta dla osiągnięcia własnego celu, czyli zdobycia stołka (po trupach do celu) 2. Brak pozyskiwania środków zewnętrznych na inwestycje, na które mogły być pozyskane np rewitalizacja wokół handlowca – miasto nie zdążyło, za późno się obudziło, a może za wcześnie? 3. Jeżeli ktoś ma odmienne zdanie od włodarza, to nie ma dyskusji: won z mojego folwarku, bo to ja mam rację. 4 Za… Czytaj więcej »
z bliska
Gość

Nareszcie głos w dyskusji KTO WINNY LUB NIE WINNY bardzo rzeczowo opisane fakty, a nie pisanie bzdur tak jak co nie którzy próbują to czynić przy okazji opluwając, nie winnych ludzi być może kiedyś popełnili błędy, ale teraz bronią słusznych spraw dla mieszkańców Mławy. Tak trzymaj Jarząbek.

Anonimowo
Gość

ha ha ha!!!

z bliska
Gość

Trzeba mieć naprawdę dobre poczucie humoru, i brak jakiejkolwiek samokrytyki, aby udawać takiego naiwniaka i śmiać się z samego siebie i tych bzdur które wypisujesz.

Anonimowo
Gość

nie napinaj się bo ci żyłka pęknie ;

z bliska
Gość

z takimi tekstami to raczej do siebie, wielka była by szkoda gdyby ci ta żyłka pękła, a tak dopóki ci nie pęknie to mamy na portalu trochę kabaretu, i możemy się Anonimowo z naiwniaka podśmiewać!!!!!– jak nie wiesz co pisać to lepiej daj sobie spokój i odpocznij.

Anonimowo
Gość

oj denny jesteś człowieku
zgodnie z przysłowiem ustąpię Ci
bo czuje że jesteś pokrzywdzony przez los;

z bliska
Gość
Anonimowo—a ty kim jesteś wydaje mi się że jesteś też człowiekiem, a że inaczej myślącym, to trudno, jednak uważaj aby ci ta żyłka nie pękła, bo szkoda byłoby taki talent zmarnować. Jeśli nie wiesz jak brzmi to przysłowie, to naprawdę jesteś DNEM. Ale przypomnę ci pisownie tego przysłowia które czy chcesz czy nie dotyczy CIEBIE abyś nie był pokrzywdzony przez los a brzmi ono „UCZYŁ MARCIN MARCINA A SAM GŁUPI JAK ŚWINIA” SWYMI POSTAMI SAM SIĘ PROSISZ O TAKIE TEKSTY JAK WYŻEJ a że w Nowy Rok no cóż morze da ci to troszeczkę do myślenia, i nie będziesz się… Czytaj więcej »
Anonimowo
Gość

spadaj!!!

z bliska
Gość
Anonimowo TY naprawdę się prosisz swymi postami aby naprawdę posypać Ci z grubej rury, może do twej zakutej łepetyny dotrze, że to nie ty rozdajesz karty na tym Portalu z tymi gburowatymi tekstami, a ja tylko w kontrze do twoich pomysłów i braku języka w gębie staram się tylko to skomentować i naprawdę powinieneś SPADAĆ z tego portalu, bo mieszkańcom którzy komentują na tym portalu trudno te twoje wypociny komentować. A skoro nie rozumiesz po Polsku, to może zrozumiesz w języku Angielskim „YOU CAN PUT LIPSTICK ON A PIG, BUT IT”S STIL A PIG”, jesteś tak oblatany że z tłumaczeniem… Czytaj więcej »
Anonimowo
Gość

po raz ostatni GŁUPIEMU ustępuje

z bliska
Gość

no JUŻ DOBRZE SPADAM NIECH TEN GŁUPAWY MATOŁ anonimowo si.ę dalej prezentuje ze swymi wypocinami, jak widać nie jestem taki „GŁUPI JAK USTĘPUJĘ TAKIEMU MATOŁOWI.

czytelnik
Gość

to co poprzewracało sie w głowie Antczakowi na starość ?

Jarząbek
Gość

Poprzewracało to się burmistrzowi w głowie od nadmiaru władzy.
Częstą chorobą ludzi na stanowiskach jest uderzenie wody sodowej do głowy i w tym przypadku tak się stało.

z bliska
Gość

Zgadzam się z tym komentarzem, i ten komentarz powinien zamknąć dyskusję, a jednocześnie być przestrogą dla wyborców mławskich aby w przyszłych wyborach nie popełnić znowu błędów i oddać miasto we władanie jakiegoś KOLARZA. Myślę że Mława ma już dość lania tej wody sodowej.

wpDiscuz