Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
zakaz handlu w niedziele kalendarz 2018 niedziele wolne od handlu
Logo

MKM-ka będzie kursować w nowym roku na starych trasach. 1 stycznia według rozkładu świątecznego


Jak podaje urząd miasta w specjalnym komunikacie od 1 stycznia 2018 r. autobusy Mławskiej Komunikacji Miejskiej mają kursować na dotychczasowych zasadach. W piątek 29 grudnia 2017 r. Burmistrz Miasta Mława zamierza przedłużyć umowę z obecnym przewoźnikiem obsługującym MKM-kę – firmą Mobilis. W poniedziałek 1 stycznia, w związku z przypadającym tego dnia świętem, autobusy Mławskiej Komunikacji Miejskiej będą kursować jak w niedziele.

Biuro architektoniczne KB Projekt

Obecne porozumienie, które miasto zamierza zawrzeć z firmą Mobilis, prawdopodobnie obowiązywać będzie przez 12 miesięcy. W tym czasie miasto deklaruje rozpisanie powtórnego przetargu na świadczenie usług komunikacji miejskiej, a firma Mobilis deklaruje, że do niego przystąpi jednak przy zmienionych wymogach.

– Po wnikliwej analizie nie wzięliśmy udziału w przetargu na świadczenie usług Mławskiej Komunikacji Miejskiej. Na powyższą decyzję miało wpływ kilka czynników. Najważniejszym powodem były warunki określone przez Organizatora w SIWZ. Sposób skonstruowania kryteriów przetargowych uznaliśmy za niekorzystny, zarówno z punktu widzenia kosztów  i optymalizacji funkcjonowania systemu komunikacji miejskiej w Mławie jak i z punktu widzenia efektów kontraktu dla pasażerów. Chodzi przede wszystkim o takie kwestie jak okres trwania umowy, wiek taboru oraz czas pozostawiony dla wykonawcy na przygotowanie się do realizacji kontraktu. Jesteśmy otwarci na dalsze rozmowy z organizatorami przetargu, by zoptymalizować jego kryteria, z korzyścią dla miasta i pasażerów. Chętnie nawiążemy współpracę, by znaleźć satysfakcjonujące i optymalne rozwiązania, korzystne dla wszystkich stron – deklaruje i wyjaśnia Zarząd PKS w Mławie S.A.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "MKM-ka będzie kursować w nowym roku na starych trasach. 1 stycznia według rozkładu świątecznego"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
mwa
Gość

Czemu zniknął artykuł o uszkodzonym przystanku na ul. Batalionów Chłopskich ?

wpDiscuz