Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Tomasz Gralewicz Jerzy Rakowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Megara. Oni jeszcze do końca stamtąd nie wrócili


Barwne opowieści z Megary ilustrowane zdjęciami i fragmentami filmów i dociekliwe pytania szkolnych koleżanek i kolegów towarzyszyły podsumowaniu tygodniowego pobytu czwórki radzanowskich licealistów w tym greckim mieście.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Ewelina Jasińska, Ewa Iwańska, Daniel Górecki i Mateusz Kosiorek z radzanowskiego liceum ogólnokształcącego wraz z nauczycielką Urszulą Skierkowską przebywali przez tydzień w greckiej miejscowości Megara w ramach programu Erasmus+. Po powrocie do Polski  o swoich wrażeniach z pobytu opowiedzieli szkolnym koleżankom i kolegom.

Zanim jednak jeden z uczestników wyjazdu – Mateusz Kosiorek zaczął odpowiadać na pytania licealistów, wszyscy obejrzeli prezentację z barwnymi wspomnieniami i migawkami z lotu i z samego pobytu w Grecji z jego narracją.

– My jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy tam być, mogliśmy poznać inne kultury. Mogliśmy porównać jaka jest mentalność polska a jaka np. grecka – opowiadał Mateusz.

 Radzanowscy licealiści w Megarze spotkali się z rówieśnikami z kilku krajów, a  tematem spotkań, debat i konferencji były różne formy przemocy. Praca w grupach i codzienne konferencje to jednak nie jedyne zajęcie podczas tego pobytu. Był też czas na zabawę, integrację, rozrywkę i zwiedzanie.

– Taki wyjazd daje szansę na doskonalenie języka. Trzeba przełamać bariery i mówić po angielsku, bo inaczej się nie dogada.  Nauczyliśmy się kilku słów po grecku, ale też uczyliśmy polskich słów. Mieliśmy też różne przygody. Np. chcieliśmy zwiedzić wzgórze z ruinami, a okazało się, że odywało się tam spotkanie rządowe i policjanci kazali nam zejść, myśleli, że mamy jakąś bombę. A w powrotnym locie już nad Polską, 5 razy podchodziliśmy do lądowania  – wspomina Mateusz Kosiorek.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu zgodnie podkreślali, że chętnie pojechali by jeszcze raz. I taką kontynuację wymiany młodzieży zapowiedział dyrektor radzanowskiego liceum.

– To jest początek. Takich wymian będziemy organizować coraz więcej – zadeklarował dyrektor Witold Okumski.

red.

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500