Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Megara. Oni jeszcze do końca stamtąd nie wrócili


Barwne opowieści z Megary ilustrowane zdjęciami i fragmentami filmów i dociekliwe pytania szkolnych koleżanek i kolegów towarzyszyły podsumowaniu tygodniowego pobytu czwórki radzanowskich licealistów w tym greckim mieście.

Ewelina Jasińska, Ewa Iwańska, Daniel Górecki i Mateusz Kosiorek z radzanowskiego liceum ogólnokształcącego wraz z nauczycielką Urszulą Skierkowską przebywali przez tydzień w greckiej miejscowości Megara w ramach programu Erasmus+. Po powrocie do Polski  o swoich wrażeniach z pobytu opowiedzieli szkolnym koleżankom i kolegom.

Zanim jednak jeden z uczestników wyjazdu – Mateusz Kosiorek zaczął odpowiadać na pytania licealistów, wszyscy obejrzeli prezentację z barwnymi wspomnieniami i migawkami z lotu i z samego pobytu w Grecji z jego narracją.

– My jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy tam być, mogliśmy poznać inne kultury. Mogliśmy porównać jaka jest mentalność polska a jaka np. grecka – opowiadał Mateusz.

 Radzanowscy licealiści w Megarze spotkali się z rówieśnikami z kilku krajów, a  tematem spotkań, debat i konferencji były różne formy przemocy. Praca w grupach i codzienne konferencje to jednak nie jedyne zajęcie podczas tego pobytu. Był też czas na zabawę, integrację, rozrywkę i zwiedzanie.

– Taki wyjazd daje szansę na doskonalenie języka. Trzeba przełamać bariery i mówić po angielsku, bo inaczej się nie dogada.  Nauczyliśmy się kilku słów po grecku, ale też uczyliśmy polskich słów. Mieliśmy też różne przygody. Np. chcieliśmy zwiedzić wzgórze z ruinami, a okazało się, że odywało się tam spotkanie rządowe i policjanci kazali nam zejść, myśleli, że mamy jakąś bombę. A w powrotnym locie już nad Polską, 5 razy podchodziliśmy do lądowania  – wspomina Mateusz Kosiorek.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu zgodnie podkreślali, że chętnie pojechali by jeszcze raz. I taką kontynuację wymiany młodzieży zapowiedział dyrektor radzanowskiego liceum.

– To jest początek. Takich wymian będziemy organizować coraz więcej – zadeklarował dyrektor Witold Okumski.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz