Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

W Mławie podpisano umowy na budowę dwóch odcinków trasy S7


Dziś w Mławie podpisano umowy na dwa odcinki drogi ekspresowej S7 na Mazowszu o łącznej długości 35,5 km. Są to Napierki – Mława (14 km) i Mława – Strzegowo (21,5 km). To dwa z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego przygotowywanych do przebudowy przez olsztyński oddział GDDKiA.

W podpisaniu umowy uczestniczyli m.in. Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury I Budownictwa, Jacek Gryga, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych I Autostrad,
Mirosław Nicewicz, Dyrektor Oddziału W Olsztynie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych I Autostrad, Marian Gołoś, Dyrektor Oddziału W Warszawie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych I Autostrad, poseł Anna Cicholska i Krzysztof Bieńkowski kierownik delegatury MUW.

Inwestycję obejmującą budowę 71 km drogi S7 podzielono na cztery odcinki realizacyjne: Napierki-Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km), Pieńki-Płońsk (ok. 13,7 km). Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”.  Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) dla całego zadania.

Wykonawcą odcinka Napierki – Mława jest konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. i STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o., które zrealizuje zadanie za kwotę 294,7 mln zł. Drugi odcinek, Mława – Strzegowo wybuduje konsorcjum firm Porr S.A. (poprzednia nazwa Porr Polska Infrastructure S.A.) z Warszawy oraz PORR Bau GmbH z Wiednia, które złożyło ofertę z cena 446,1 mln zł. Obaj wykonawcy zadeklarowali 34-miesięczny okres wykonania zadania.  Trzecim kryterium oceny ofert był okres gwarancji. Każdy ze startujących w przetargu zaoferował 10-letnią gwarancję jakości wykonanych robót.

Planowany termin zakończenia obu kontraktów to 20 kwietnia 2021 r.

Źródło i fot. GDDKiA

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

11 - liczba komentarzy w artykule "W Mławie podpisano umowy na budowę dwóch odcinków trasy S7"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
mink
Gość

Węzły są pomyślane dobrze. Mława Północ obsłuży ruch w kierunku Olsztyna, Gdańska i z Marszałkowskiej. Mława Południe zbierze ruch z Warszawskiej oraz Ciechanowa i Przasnysza. Modła będzie na planowanej obwodnicy zachodniej i odciąży przede wszystkim centrum bo zbierze ruch z Działdowa i Żuromina. Inaczej nie dałoby rady tego zrobić. Czekamy teraz tylko na obwodnicę zachodnią bo jakoś słuch o niej zaginął.

skos
Gość

Przypominam, że ilość i lokalizacja węzłów dla Mławy to „zasługa” Burmistrza i Starosty, zdecydowanie jest ich za mało !

sok
Gość

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Mławy, i super, że na zdjęciach nie ma włodarza miasta, tak trzymać!

Nemo
Gość

Nie Napierki – Mława, tylko Napiereki – Mława 🙂
Trzeba czytać konkurencyjny portal i pisać prawidłowo 🙂
Napiereki, koniecznie Napiereki.
Proszę poprawić 🙂

Bedzie węzeł Kuklin i Warszawska ?
Czy będzie węzeł Modła ?
Jeśli nie, to co z obwodnicą Mławy ?
Sieć drogowa Mławy będzie ciekawa.

kos
Gość

Nemo, nie zadawaj takich pytań tylko spójrz na mapę. Lub poczytaj informacje o tym. Na stronie ‚Co na drogach” jest dużo tym i nie tylko. Będzie węzeł Mława Pólnoc w okolicach Kuklin -Napierki, Mława Południe w okolicach wieży telewizyjnej na Warszawskiej i węzeł Modła w Modle. To chyba sporo zjazdów ?

kos
Gość

Sorry za mały błąd 🙂 .Oczywiście węzeł Mława Północ będzie w okolicach miejscowości Kuklin-Uniszki a nie Kuklin-Napierki.

Ja2
Gość

Wykonawcą powinny być Polskie firmy.

Drogowiec
Gość

Tak i pojedziesz drogą może w 2030…

Jaaa
Gość

Jak widać posłowie PiS z naszą Panią Posłanką bardzo o to dbają 🙂

wpDiscuz