Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
zakaz handlu w niedziele kalendarz 2018 niedziele wolne od handlu
Logo

Mława. Pożar kościoła pw. św. Trójcy?


Wczorajszy dzień był dla strażaków naprawdę pracowity. Nie zdążyli jeszcze ugasić jednego pożaru na ulicy Padlewskiego, gdy wpłynęło drugie zgłoszenie o zadymieniu w wieży kościoła pw. Św. Trójcy w Mławie. Egzamin sprawności bojowej zdali jednak celująco. W ciągu kilku minut o zgłoszenia pod kościołem zjawił się nie tylko podnośnik z mławskiej jednostki, ale również zastępy strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej z Szydłowa i Turzy Małej.

Biuro architektoniczne KB Projekt

W trakcie działań gaśniczych pożaru na ulicy Padlewskiego, który wybuchł wczoraj około godziny 17:20, dyżurny straży otrzymał zgłoszenie o zadymieniu w wieży kościoła pw. Św. Trójcy w Mławie. Do tego zgłoszenia zadysponowany został wóz bojowy z podnośnikiem hydraulicznym z mławskiej jednostki straży, a także zastępy OSP z Szydłowa i Turzy Małej. Po dotarciu na miejsce i czynnościach sprawdzających okazało się, że pożaru nie było, był to alarm fałszywy. Prawdopodobnie osobę zgłaszającą zaniepokoił obłoczek dymu, który unosił się w mroźnym powietrzu, a wydobywający się z systemu ogrzewania kościoła za pomocą pieca na olej opałowy.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz