Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Konkurs i warsztaty. II edycja mławskiego Świeta Nauki im. Tadeusza Korzybskiego


W ramach II edycji Święta Nauki im. Tadeusza Korzybskiego w dniu 14 grudnia 2017 roku odbył się już po raz drugi konkurs „A czy znasz Ty bracie młody…”. Organizatorem było Towarzystwo Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Mławie.

Pierwsza edycja odbyła się w 2016 roku, który był Rokiem Tadeusza Wacława Korzybskiego. Tym razem do konkursu zgłosiły się  drużyny z: Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 (nauczyciel prowadzący- Dorota Tadrzyńska) i Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Mławie (nauczyciel prowadzący- Zofia Kazimierska). Zespół z ZPO nr 1 w składzie: Zuzanna Najduk, Natalia Krystkiewicz, Martyna Maćkowska, Antonina Zamojska, Bartosz Szustek. Zespół z ZPO nr 3 w składzie : Weronika Cieślińska, Julia Krajewska, Aleksandra Zapert, Aleksandra Zawadzka. Uczestnicy konkursu poprzez prezentacje przybliżyli życie i działalność naukową profesora Korzybskiego. Obie prezentacje były bardzo ciekawe. Wszyscy słuchali ich z zaciekawieniem. Następnie uczniowie udali się na warsztaty plastyczne. Wykorzystując szablony z wizerunkiem Tadeusza Korzybskiego ozdabiali torby ekologiczne. Sprawiało im to wielką frajdę. Każdy zabrał do domu własnoręcznie wykonaną torbę. Na zakończenie spotkania uczestnikom konkursu zostały wręczone nagrody oraz dyplomy.

Źródło i fot: TMTTB

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz